• USD 3.7777
  • GBP 5.2460
  • EUR 4.6367

Muay Thai şampiyonları Adana’dan

Muay Thai şampiyonları Adana’dan

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ataşbak, Avrupa Muay Thai Federasyonu Antalya Açık Kupası’nda madalya alan sporcuları kabul etti.


Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, 29 Kasım 3 Aralık tarihleri arasında Antalya da geçekleştirilen Avrupa Muay Thai Federasyonu Antalya Açık Kupası’ndan derece ile dönen sporcuları kutladı.

Antalya da düzenlenen müsabakalara 16 ülkeden 638 sporcu katıldı.

Ataşbak, Muay Thai Federasyonu Adana İl Temsilcisi Ramazan İncetaş, Antrenörler Hakan Şahade, Naim Ayçiçek, Hasan Güder, Yalçın Sizgen, Esin Güder, Yalçın Ayhan ve Metin Kemik’i makamında kabul ederek müsabakalar hakkında bilgi aldı.

Özellikle uluslararası turnuvalara katılan sporcuların sayısının artmasının gerektiğine inanan Ataşbak, sözlerine şöyle devam etti;

"Antalya da gerçekleştirilen Şampiyonada Altı birincilik madalyası kazanarak kentimizin sesini duyuran sporcuları ve bunları müsabakalara hazırlayan antrenörleri kutluyorum. Adana olarak Uzak Doğu sporlarına ve Muay Thai ’da büyük başarılar elde ediyoruz. İnanıyorum ki bu sporcularımız ilerde dünya şampiyonu olacaklar.”

“Düzenli çalışmamızın meyvesini alıyoruz”

 Muay Thai Adana İl Temsilcisi Ramazan İncetaş, 16 ülkeden 638 sporcunun katıldığı şampiyonadan Adana Gençlik Spor Kulübü, Şampiyon Star Spor Kulübü, Seyhan Belediye Spor Kulübü, Kobra Spor Kulübü, Yusuf Baysal Spor Kulübü ve Lider Özlü Spor kulüplerinden oluşan sporcuların Altı Avrupa birinciliği, sekiz ikincilik ve dört üçüncülük olmak üzere toplam 18 madalya alınmasından dolayı gurur duyduğunu belirti.

İncetaş, Adana’da Muay Thai sporcu ve kulüp sayasının sürekli arttırılması gerektiğini vurgulayarak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'tan tesis ve diğer konularda büyük destek gördüğünü ifade etti.

Dereceye kimler girdi?

29 Kasım 3 Aralık tarihleri arasında Antalya da geçekleştirilen Avrupa Muay Thai Federasyonu Antalya Açık Kupası’nda dereceye giren sporcular şu şekilde;

Birinciler: Cengaver Taylan Kemik, Elif Nur Yatap, Berfin Eftelya Güder, Mete Farsak, Yahya Gökalp ve Caner Kart

İkinciler: Abdullah Kaplan, Hüseyin Ayyıldız, Fahrettin Bertan, Güven Deniz, Songül Kaçan, Selma Balkız, Berçin Açelya Güder ve Zehra Gök

Üçüncüler: Burak Yeşilmen, Hasan Seyhan Delibalta, Ahmet Tarhan ve Deniz Ağca

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER