• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Gençlere uyuşturucudan uzak dur eğitimi

Gençlere uyuşturucudan uzak dur eğitimi

Adana’da Sporcu Eğitim Merkezi’nde bulunan sporculara Uyuşturucu ile Mücadele Eğitimi verildi.


Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Adana Yeşilay Başkanlığı ve Çukurova Üniversitesi’nin destek verdiği “Uyuşturucu ile Mücadele Eğitimi” tamamlandı.

İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim Adana Yeşilay Başkanı Mehmet Aslanbaba ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu'nun sunumlarıyla Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) sporcularına verilmiştir.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Sporcuların her zaman sağlıklı beslenmeleri gerektiğinin altını çizdiği konuşmasında şunları söyledi:

“Sizler bu değişimin en önemli parçalarısınız, sağlıklı düşünebilen, üretebilen yönetebilen, sosyal riskler arasında kendini koruyan, beyni uyuşturan maddelerden uzak durduğunuz vakit inanıyorum ki, Türkiye’nin geleceğini aydınlatacak yenilikçi fikirler siz değerli gençler arasından çıkacaktır. Asla bir kereden bir şey olmaz demeyin. Bir anda hayaller son bulur, düşler kâbusa döner ve umutlarımız yok olur. İl Müdürlüğü olarak Sporcu Eğitim Merkezinde ve TOHM’da olan sporcularımıza en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Sporun içinde olan bireyler, kendileri uyuşturucuya bulaşmaması gerektiği gibi çevresinde bulunan insanları da uyarmalıdır. Özellikle bu eğitimin verilmesinde bizlere destek olan Adana Yeşilay Başkanı Mehmet Aslanbaba ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu’na teşekkür ederim.”

-Mehmet Aslanbaba; “Ataşbak’a Hassasiyeti İçin Teşekkür ederim”

Programda söz alan Adana Yeşilay Başkanı Mehmet Aslanbaba; Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’ın hassasiyetinin takdire şayan olduğunun altını çizdiği konuşmasında şunlara değindi:

“Sporcu kardeşlerimize yönelik böylesi programların düzenlenmesi, sağlıklı nesiller yetiştirmek adına atılan bir adımdır. Bu ve benzeri eğitimleri toplumun her alanında gerçekleştirmeliyiz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi uyuşturucu benzeri illetlerden korumak öncelikli görevlerimizden biridir.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta programın düzenlenmesine ev sahipliği yapan  İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a,  Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu’na, çok kıymetli siz basın mensuplarımıza ve özellikle de sporcu kardeşlerimize en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Geleceğimize ve gençlerimize sahip çıkma adına bu çalışmamızın farkındalık oluşturmasını ve karanlığa karşı bir ışık olmasını diliyorum.”

Her zaman bu tür etkinliklerde olmak istediklerini belirten Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu ise bu tür etkinliklerin toplumun geleceği açısından çok faydalı olduğunu ifade ederek, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Dağlıoğlu; “Bir tane sporcuya bile ulaşabilmek bizler için büyük mutluluk. Böyle bir etkinlikte bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim” dedi.

Bu arada verilen eğitimde Adana TOHM Koordinatörü Murat Adıgüzel,  İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi Müdürü Miktad Birer ile sporcu ve antrenörler hazır bulundu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER