“Örgütlenmeye ihtiyacımız var”

“Örgütlenmeye ihtiyacımız var”

Fatma Güldemet Sarı, yayınladığı mesajda “Tarladaki emeği, alın terini, Gayreti refah ile taçlandırmak için örgütlenmeye ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu.


21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü dolayısıyla  bir mesaj yayınlayan Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Adana Milletvekili Fatma Güldemet SARI ‘’ Kooperatifler; sürdürülebilir gelecek için birlik ve beraberlik içinde hareket eden, dayanışmanın en güzel örneğidir. ‘’ dedi.

Kooperatifçiliğin toplumun ekonomik ve sosyal kalkınması açısından büyük önem taşıdığını belirten Sarı; ‘’Adana özellikle tarım, turizm, imalat, sanayi, yenilenebilir enerji kaynakları açısından büyük bir potansiyele sahiptir. Elimizdeki bu değerleri geliştirmek bizim çaba ve gayretimize bağlıdır. Tarladaki emeği, alın terini, gayreti refah ile taçlandırmamız gerekiyor. Adana Tarım il Müdürlüğümüz hali hazırda özellikle kadınlarımıza yönelik, üreten kadınlarımızı kooperatif çatısı altında toplamak için çalışmalarına devam ediyor. 2018 ‘in başında Pozantı da kurulması için alt yapı çalışmaları tamamlanan ve üyelerinin daha çok kadınların oluşturduğu Kooperatifin Adananın her ilçesinde hayata geçirilmesini istiyoruz. Kooperatif bilinci nedir, neler kazandıracak, nasıl yol alınacak buna dair eğitimler Pozantı bölgesinde tamamlanmış durumda.

Üreticilerimizin, üretim aşamasında meydana gelen riskleri paylaşmak, daha çok ve kaliteli üretmek, ürünlerini daha iyi pazarlayabilmek ve elde edecekleri gelirle hayat standartlarını yükseltmeleri için bir araya gelmeleri, örgütlenmeleri gerekmektedir.

Ülkemiz ve Adanamız için üretime dayalı ekonominin geliştirilmesi, kayıt dışı ekonominin önlenmesi, istihdamın arttırılması, gelir dağılımının iyileştirilmesi bakımından kooperatifler vazgeçilmez örgütlerdir.’’ dedi.

Atalarımızın birlikten kuvvet doğar sözünü ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘’Bir olalım, iri olalım, diri olalım, hep birlikte TÜRKİYE olalım’’ sözlerini hatırlatan SARI; “Ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik yapısına katma değer sağlayan tüm kooperatiflerimizin 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik günü kutlu olsun” dedi. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER