• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Saç sorunu yaşayanlar için kurtaran yöntem

Saç sorunu yaşayanlar için kurtaran yöntem

Deniz Okçu, saç dökülmesi sorunu yaşayan Adanalıları yepyeni bir yöntemle tanıştırıyor: Saç simülasyonu! Adana Saç Simülasyonu Merkezi, Adana’da hizmet veriyor.


Saç simülasyonu yöntemi şimdilik saç ektirme ile karıştırılsa da zamanla aradaki farkı görecek ve tercihinizi yapacaksınız.

Yöntemin eğitimli ve deneyimli uygulayıcısı Deniz Okçu ile yeni mekânlarında bir araya gelerek saç simülasyonu ile ilgili merak edilenleri sorduk.

İşte Deniz Okçu ile gerçekleştirdiğimiz röportaj:

Saç ekimi ile saç simülasyonu arasındaki fark nedir?

Saç simülasyonunda kalıcı makyaj yöntemi ile üç boyutlu kıl kökü görüntüsü veriyoruz boş alanlara, o alanı doldurarak kelliği kapatıyoruz.

Saç ekiminden artısı veya eksisi şunlardır diyemeyiz. Üstüne basa basa söylüyoruz; saç simülasyonu saç ekimine alternatif bir yöntem değildir. İki uygulama birbirinden çok farklıdır. Hangi yöntemi kullanacağı kişinin tercihine kalmış.

“UZUYOR MU?” DİYE SORUYORLAR

Uygulama yaptığımız bâzı müşterilerimiz “Uzuyor mu?” diye soruyor. Çünkü sonuç çok gerçekçi. Ama uygulama yapılan bölgede saç uzamıyor tabii ki. Saç simülasyonu ile derinin altına üç boyutlu kıl kökü efekti veriyoruz.

Kişinin kendi saçı ile de kapatıldığında 5-6 kat daha yoğun bir görüntü veriyor. Biz bu yöntemin daha fazla kellik sorunu yaşayan insan tarafından duyulmasını istiyoruz. Çünkü böyle bir yöntem var ama insanların haberi yok.

Saç ekimi yerine neden saç simülasyonu tercih edilebilir?

Herkesin, saç ekiminde kullanılmak için yeterli miktarda saç kökü olmayabiliyor. Saç ekiminin acılı ve ağrılı bir işlem olduğunu düşünerek korkabiliyorlar. Kişinin saç ekimi yaptırmak için saçını kazıtması da gerekiyor… İş ortamında bu görüntüyü yaşamak istemiyorlar çoğu zaman. Yeterli saç kökü bulunmadığı için saç ekimi yaptıramayanlar saç simülasyonunu tercih edebilirler.

Bir diğer sebep ise, saç ekiminde, uygulama yapılan bölge ile saçın diğer kısımları arasında farklılık meydana gelme ihtimali. Görüntüde bu farkı anlayabiliyorsunuz. Biz saç simülasyonu işlemiyle iki kısmı homojen bir görüntüye kavuşturabiliyoruz.

Kişi saç ekimi sonrasında homojen bir görüntü elde edememişse yine saç simülasyonu ile oluşabilecek farklılıkları ortadan kaldırabiliyoruz.Kaç yıldır saç simülasyonu işlemi uyguluyorsunuz?

Saç simülasyonu dünyada çok yaygın bir uygulama. Türkiye’de bu uygulamanın 3-4 yıllık bir geçmişi var. Ben Türkiye’ye bu işlemi getiren firmadan eğitimini aldım. İşlem için kullanılan malzemelerimi de bu güvenilir firmadan temin ediyorum. Bu eğitimin ardından yine Türkiye’de bir kalıcı makyaj eğitmenine saç simülasyonu eğitimi vermeye gelen dünyaca ünlü bir eğitmenden master eğitimi aldım. Bu süreçten sonra işimi saç simülasyonu üzerine kurdum.

Merkezinizde yalnızca saç simülasyonu işlemi mi yapılıyor?

Hayır, kalıcı makyaj uygulamaları da yapıyoruz. Kaş dizaynı yapıyoruz. Dudak renklendirme işlemleri yapıyoruz. Ama asıl alanımız saç simülasyonu diyebiliriz. Yeni mekânımızı tamamen saç simülasyon merkezi olarak açmayı düşünüyoruz.

Adana’da sizden başka saç simülasyonu işlemi yapan var mı?

Adana’da 3-5 yer var yine saç simülasyonu işlemi gerçekleştiren ama biz kendimizi yalnızca bu işin merkezi olarak görüyoruz. Protez tırnak, kalıcı oje, kalıcı makyaj gibi işlemleri uygulamaya da devam edeceğiz elbette.

“15 YIL GARANTİ VERİYORUZ”

Saç simülasyonu işleminden sonra yaptırılması gereken ek işlemler, rutin bakım gibi tekrar eden uygulamalar var mı?

Hiçbir işlem yok. Saç simülasyonu işlemi bir aya yayılan bir sürede, üç seansta tamamlanıyor. Bu seanslardan sonra 15 yıl süreyle bu uygulamayı hiçbir sıkıntı olmadan ve ek işlem, bakıma ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. 15 yıl sonra görüntüde, renkte açılma olacaktır, bu durumda saç simülasyonu işleminin tekrarlanmasında hiçbir sakınca yok.

SAĞLIĞINIZI TEHLİKEYE ATMADAN SAÇ SORUNUNUZU ÇÖZÜN

Sağlık açısından risk taşıyor mu?

Asla. Çünkü işlemi deri altında sinirlerin olmadığı bir tabakaya uyguluyoruz. Kullandığımız boyalar da bu işlem için özel üretilmiş, her türlü sağlık testinden geçmiş boyalar. Saç simülasyonu uygulamasında acı da hissetmiyorsunuz çünkü bizim deri altındaki sinir tabakasıyla işimiz yok.

ARADAKİ FARKI KUAFÖRÜNÜZ BİLE ANLAMAYACAK

Saç simülasyonu işlemini yaptıranlar memnun kalıyor mu?

Elbette. Müşterilerimiz işlem sonrasında beklentilerin çok üstünde bir sonuçla karşılaştıklarını dile getiriyorlar. Çünkü birebir saç görüntüsü elde edilebiliyor. İddia ediyorum, çok küçük farklar dışında kuaförünüz dahi bu işlemi yaptırdığınızı anlamayacaktır.

Deniz Okçu’nun deneyimli elleri ile kellik probleminizden kurtulmak için Kurtuluş Mahallesi-Sümer Apartmanı’ndaki Saç Simülasyon Merkezi’nin kapısını çalmanız yeterli…


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER