“BEA Dışişleri Bakanı önce aynaya baksın”

“BEA Dışişleri Bakanı önce aynaya baksın”

GAZETTE- Eğitim-Bir-SEN Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed’in Fahreddin Paşa ile ilgili yakışıksız paylaşıma sert tepki gösterdi.


Başkan Mehmet Sezer, Medine’yi düşman eline bırakmayan Fahreddin Paşa için “hırsız” imâsında bulunan BAE Dışişleri Bakanı hakkında “BEA Dışişleri Bakanı önce aynaya baksın” dedi.

İşte Mehmet Sezer’in o açıklaması:

“Fahreddin Paşa, Medine Müdafii olarak nitelendirilmiş sebebi de 2 yıl 7 ay gibi bir süre içerisinde Medine’yi düşmanlara teslim etmemiştir. Bir başka ayrıntı ise Mondros Mütarekesine rağmen böyle bir mücadele vermiş. Kutsal yerlerimizle ilgili böyle mücadele veren birine kalkıp da BAE Dışişleri Bakanı’nın bu twitter paylaşımı çok yakışık olmamıştır. Ağır bir cümle kullanmak istiyorum ama kullanmayacağım. Kesinlikle uygun değildir. BAE Dışişleri Bakanı önce aynaya baksın ondan sonra o sıkıntılara rağmen mücadele etmiş bir adama laf etsin. Sadece Osmanlı’nın Kolordu Komutanı değil, dünya çapında daha da ileri aşamada değer verilmesi gereken bir insana kalkıp da böyle bir cümle kurulması abesle iştigal.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER