‘Sarıçam Adana’nın Ataşehir’i olacak’

‘Sarıçam Adana’nın Ataşehir’i olacak’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Av. Aziz Erbek Sarıçam İlçesi’nde muhtarlar, çeşitli dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Sarıçam İlçesi’nin geleceği ve değişimi için bir araya gelen yaklaşık 20 değişik dernek yöneticisi ve muhtarla buluşan Av.Erbek, Sarıçam ve Adana ile ilgili projelerini anlattı, katılımcıların sorularını cevapladı.


ÖNEMLİ OLAN ADANA

Adana’nın geleceği için hizmete hazır olduklarını vurgulayan Av.Erbek, ‘Sarıçam ilçemizi İstanbul’un Ataşehir’i gibi yapmayı hedefliyoruz. Sivil toplum örgütlerinin bizim Sosyal Belediyecilik anlayışımızda önemi oldukça büyük. Bizim yönetimimizdeki belediyecilik anlayışında din, dil, ırk, siyasi görüş ayrıcalığı asla olmayacak. Herkesi, her kesimi kucaklayarak, Büyükşehir Belediyesi’ni sivil toplum örgütlerinden görüş alarak yöneteceğiz, ortak paydamız Adana olacak. Çünkü hepimiz Adana ve Adanalılar için çalışıyoruz, hizmet vermeye hazırız. Derneklerimiz için yer sorunundan, bütçe sorununa kadar her türlü sorunlarını çözeceğimiz projelerimiz var’ dedi.

YÜREĞİR’E ADLİYE SARIÇAM’A BTÜ

Sarıçam’ın gelişmesi, beton yığını bir ilçe olmasını istemediklerini belirten Av.Erbek, ‘Sarıçam, sosyal donatıları, yeşil alanları, Adana merkeze ulaşım rahatlığı ile örnek bir ilçe haline gelecek. Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz ve annelerimiz parklarımızda hem dinlenecek, hem de eğlenecekler. Adana Barosu Başkanlığım döneminde meslektaşım ve o dönemin Adana Milletvekili Fatoş Gürkan Zopçuk ile birlikte Yüreğir İlçemize Adliye’nin yapılmasını sağladık.Çeşitli kurum ve kuruluşlarla birlikte Sarıçam’ın gelişmesini sağlamak amacı ile Bilim veTeknoloji Üniversitesi (BTÜ)’ni ilçemize getirdik. Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemimizde ise kavga üslubu ile değil, herkesi kucaklayarak, Adana ve Sarıçam’ın yararına olacak bir diyalog anlayışı içinde olacağız’ diye konuştu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER