Kağıt toplayın ama reklamdan ne istiyorsunuz!

Kağıt toplayın ama reklamdan ne istiyorsunuz!

GAZETTE- Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde geri dönüşümün ekonomiye katkısının büyük olduğu yadsınamaz bir gerçek. Adana’da da geri dönüşüm kendini özellikle kağıt, poşet, pet şişe toplayan çocuklarla kendini gösteriyor.


Kimi zaman kendilerinden kat kat büyük toplama araçlarıyla görenleri üzen kağıt toplayan çocuklar, aile ekonomisine olduğu kadar çevre temizliğine de katkıda bulunuyorlar.

Ancak...

İşin bir başka boyutu daha var...

Fotoğrafda da görüldüğü üzere, birkaç kuruş kazanmak uğruna, kağıt toplayan bu çocuklar, binlerce lira vererek, işyerinin, ürününün reklamını geniş kitlelere tanıtmak için bilboardlara reklam verenleri de zarara uğratıyor. Kağıt toplama arabalarını yolun kenarına çeken bu çocuklar, bir işyerinin bilboard reklamını hiç umursamadan sökerken görüntülendi.

Çocuk işçiliğinin tüm dünyada önlenmesi için gerekli yasal düzenlemeler ve çalışmalar yapılırken, ilgili kurum ve kuruluşların, kağıt ve atık toplayan çocukların hiç değilse belli sınırları aşmaması için önlem alması gerektiği de gözler önüne böylelikle serilmiş oldu. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER