“Adanaspor bizim gururumuz”

“Adanaspor bizim gururumuz”

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy,  Eyüp Arın’ın açıklamalarına yanıt verdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Adanaspor’un şirket statüsünde olduğu için belediye olarak fazla bir yardımda bulunamadıklarını kaydetti. Adanaspor Altyapı Sorumlusu Eyüp Arın’ın, Gazette’den Zeynep Baraz’a yaptığı açıklamada, tesis konusunda destek göremedikleri şeklindeki sitemine yanıt veren Halil Hızlısoy, “Adanaspor’u  AŞ olan bir yere devir edemiyoruz. Yardım yapamıyoruz, sadece taraftarların ulaşımını karşılayabiliyoruz.  O da yılda yaklaşık 1 milyonu falan bulabiliyor” dedi.

Bunun dışında çok şey yapmak istediklerini anlatan Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Adanaspor’daki sıkıntılı sürecin farkında olduklarını vurguladı.

Hızlısoy, Gazette’ye yaptığı özel açıklamada, daha sonra şunları dile getirdi:

ADANASPOR ADANA’NIN BİR MARKASIDIR

“Adanaspor bizim şehrimizin takımı, şehrimizin markası. Kulüp başkanımızla zaten iletişim halindeyiz. Tesisleşme konusunda  şirket olan bir yere belediye olarak yaptırıp devrini yapamıyoruz. Özel bir şirket çünkü. Sıkıntılı süreci bizde biliyoruz bu konuda 2018 yılı içinde başkanımızın özel bir talimatı var.  Şu an bütün tesislerin bakım ve onarımını Büyükşehir Belediyesi olarak üstleneceğiz. Beldeki ve köydeki tesisler de dahil olmak üzere. 2018 yılı içinde 100 köye 100 spor tesisi yaptırmak amacımız. Bunun dışında amatör spor kulüplerinin maç oynayacakları alanları yok. İki tane tesisimiz var. Bu düşüncelerimizi valilik ve kaymakamlıkla beraber görüştük. 12 dönüm büyüklüğünde arazimiz yok kim bize arazi tahsisini yaparsa biz seve seve yapmaya hazırız. Kaymakamlarımız gerekli yerlerimiz olsun bu konuda araştırma içindeler. 2018 yılı içinde de Amatör Spor kulüplerinin oynayacağı bir tesis ayarlayacağız. Yoksa Adanaspor bizim gururumuz, fakat konu bu noktada olduğu için bir şey yapamıyoruz”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER