• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Balcalı’ya yakışmıyor

Balcalı’ya yakışmıyor

BÖLGENİN  en büyük sağlık kuruluşlarının başında gelen Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sağlık sunumunda yapısal sorunlar yaşanıyor. 

Bünyesinde, alanında yetkin hekim ve akademisyen barındıran Balcalı Hastanesi’ne bir giden bir de gitmeyen pişman oluyor.

KEŞMEKEŞLİK DİZBOYU

BAŞTA Genel Cerrahi Servisi olmak üzere Balcalı Hastanesi’nin birçok bölümünde, randevulu hastaların işlem ve tedavileri doğru düzgün yapılamıyor. Gazette’yi arayan birçok hasta ve hasta yakını randevuları olmalarına karşın hastalarının ne tedavilerini ne yatış işlemlerini yaptırabildiklerini dile getirdiler. Ünü ülke sınırlarını aşan araştırma hastanesi konumundaki Balcalı’ya bu durumu yakıştıramadıklarını kaydeden birçok kişi, Başhekimliğin acilen yaşanan keşmekeşliğe el atmasını istediler.

TEDAVİ VE İŞLEM YAPTIRAMADILAR

BALCALI’dan, hastaneye yatış yaptırımadan, işlem yaptıramadan ve hatta randevuları olmalarına karşın doktorla görüşemeden ayrılan hasta ve hasta yakınlarına tanık olduklarını ileri süren vatandaşlar, “Örneğin daha dün Genel Cerrahi Servisi’ne tedavi ve yatış için gelen randevulu bir hasta, doktor ve  sağlık personelinin ilgisizliği yüzünden hiçbir işlem yaptıramadan hastaneden ayrılmak zorunda kaldı. Üstelik, doktor ve sağlık personelinin bir sağlıkçıya yakışmayan davranışlarına da maruz kaldılar. Balcalı’ya yakışmayan bir durum” şeklinde şikayetlerini dile getirdiler.

SAĞLIK DAĞITMASI GEREKİRKEN...

DAHA önceleri de Balcalı’da birçok sıkıntı yaşandığına tanık olunduğunu anlatan hasta ve hasta yakınları, yağışlar sonucu ameliyathaneleri bile yağmur sularının bastığını hatırlattılar. Çukurova Üniversitesi’nin her yıl dünyada en iyi üniversiteler sıralamasında yer aldığına dikkat çeken vatandaşlar, “Çukurova Üniversitesi elbette bu sıralamayı hakederken, Balcalı Hastanesi’nde skandal boyutunda yaşanan bu keşmekeşlik, ÇÜ’nün ününe de gölge düşürmektedir. Biz, buradan başta Rektörlük olmak üzere Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Başhekimliği, yaşanan bu yapısal sorunlara karşı bir an önce çözüm bulmaya çağırıyoruz. Sağlık dağıtan bir kurum sağlık sorunlarının nedeni olmamalı” dediler.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER