Göreve iade edilen öğretmene velilerden veto!

Göreve iade edilen öğretmene velilerden veto!

GAZETTE- Yüreğir’de bulunan Karşıyaka İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Ö. S., geçtiğimiz sene FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı. Öğretmenin görevine iadesi tartışmaları da beraberinde getirdi.


15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantı şüphesi bulunan birçok devlet memuruyla birlikte öğretmen hakkında da soruşturma açılmış, soruşturma kapsamında öğretmenler görevlerinden uzaklaştırılmıştı. Mahkeme kararıyla terör örgütü ile ilişkisi bulunmadığı tespit edilen öğretmenler eski görevlerine iade edildi. Bu öğretmenlerden biri de Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde eğitim veren Karşıyaka İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Ö.S. oldu.

Ö.S.’nin görevine iadesinin ardından Ö.S.’nin sınıfına verilmek istenen öğrencilerin velileri isyan etti. Bir araya gelen veliler, öğretmenin görevine iadesine ve çocuklarının S’nin sınıfında öğrenim görmesine itiraz ederek, “Çocuklarımızı okula zor gönderiyoruz, karne zamanı yaklaşmışken çocuklarımızın öğretmen değişikliği yaşamasını istemiyoruz. Devletten, yetkililerden ricamız FETÖ soruşturmasıyla görevden alınmış olan öğretmene başka bir yerde görev vermeleridir.” açıklamasında bulundular.

Görevine iade edilen Ö.S. hakkında, “Bizim öğretmenle bir problemimiz yok. Devletimizin suçsuz olduğuna kanaat getirdiği bir öğretmene asla bir sözümüz olamaz" diyen veliler, öğrencilerin yaşlarının küçük olması, öğretmenlerine ve sınıf arkadaşlarına geç alışmaları, yarıyıl tatilin yaklaşması ve öğrencilerin karnelerini alınacağı döneme denk gelmesi sebebiyle sınıf ve öğretmen değişikliğinin çocuklarının psikolojisini bozacağı endişesini dile getirdiler.

Okul yönetimi ile görüşen veliler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşülerek çözüme kavuşulabileceği cevabı üzerine okul bahçesinde bir araya gelerek bir açıklamada bulundular. Yapılan açıklamada, “Okulumuzda öğretmen fazlası var. Sınıflarda düzen oturmuş, öğretmene ihtiyaç yok.” ifadeleri yer aldı. Öğrenci velileri basın yoluyla yetkili merciilere ulaşarak sorunlarının çözülmesi isteklerini dile getirdiler. Açıklamanın ardından veliler, dilekçe vermek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gitti. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER