• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Çukurova Üniversitesine En Fazla Öğrenci Gönderen Ülke Romanya Oldu

Çukurova Üniversitesine En Fazla Öğrenci Gönderen Ülke Romanya Oldu

Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen Erasmus+ kapsamında Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Dış İlişkiler Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Harun Arıkan ve ÇÜ Tıp Fakültesi Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Hakan Demirhindi programla en fazla öğrenci değişimi yapılan ülke olan Romanya’yı ziyaret etti.

Çukurova Üniversitesi’ne Erasmus+ kapsamında 30’un üzerinde öğrenci gönderen Romanya’nın Tirgu Mures Üniversitesi’ni ziyaret eden Çukurova Üniversitesi heyeti, Tirgu Mures Üniversitesi Senato Üyeleri ile bir araya geldi.

Prof. Dr. Kibar “2008’den İtibaren İki Üniversite Arasında Öğrenci Değişimi Yapılıyor”

Tirgu Mures Üniversitesi Senato Üyeleri ve dekanlarına hitaben konuşma yapan ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, 2008’den bu yana iki üniversite arasında Erasmus Programı çerçevesinde öğrenci değişiminin yapıldığını belirterek bu işbirliğinin daha etkin hale getirilmesi için değişimden yararlanacak öğrenci ve öğretim üyelerinin artırılmasından memnun olacaklarını söyledi.

İki Üniversite Diş Hekimliği Fakülteleri İle de İşbirliği Yapacak

Toplantıya Romanya Tirgu Mures Tıp Fakültesi senatörlerinin yanı sıra Dış ilişkilerden sorumlu rektör yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri de katıldı. Karşılıklı görüş alışverişi yapan heyetler, Tıp Fakültesinin yanı sıra Dış Hekimliği Fakültesi ile de protokol imzalanıp öğrenci ve öğretim üyeleri değişimine başlanmasını kararlaştırdı.

Kararda ayrıca iki üniversitenin belirli Avrupa Birliği Projelerine ortak başvuru yapmaları için ön hazırlık çalışmaları yapılarak deneyim ve birikimlerini paylaşmaları konusunda da işbirliği içinde olunacağına da yer verildi.

Romanyalı Öğrenciler Çukurova Üniversitesini Çok Sevdi

Romanya ziyaretinde Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Erasmus kapsamında öğrenim görmüş 30’a yakın öğrenci Rektör Prof. Dr. Kibar’a Çukurova Üniversitesinde aldıkları eğitim ve kampüs imkânlarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, Türkiye’nin gönüllü elçileri olacaklarını ifade etti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER