• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Kurtuluş şehitlerimiz dualarla anılacak

Kurtuluş şehitlerimiz dualarla anılacak

5 Ocak Adana’nın kurtuluşu vesilesi ile İl Müftülüğü tarafından il genelinde başta Adana’nın kurtuluşunda şehit olmuş olan ecdadımız olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhuna ithafen hatim kampanyası başlatıldı.

Konu ile alakalı olarak bir açıklama yapan Adana il Müftüsü Hasan ÇINAR şöyle konuştu, “ Malumunuz olduğu üzere 05 Ocak 1922 güzel şehrimiz Adana’mızın kurtuluş günüdür. Bağımsızlık ve istiklal sevdalısı Adanalılar bütün zorluklara rağmen 5 Ocak 1922 tarihinde Çukurova’nın bereketli topraklarını kanları ile sulayarak düşmanı bu topraklardan atmışlardır. İsimli isimsiz nice şehitlerimizin bu topraklarda kanları ile yazdıkları nice hatıraları vardır. Ecdadımızın bu hatıralarını yad etmek, onların kanları pahasına bize emanet ettikleri değerleri korumak, kendilerini her daim dua ile hayırla anmak ve bunları yeni neslimize aktarmak bizim görevimizdir. Bu nedenle İl Müftülüğü olarak başta kurtuluş şehitlerimiz olmak üzere bu toprakları vatan edindiğimiz günden bu güne şehadet mertebesine ulaşmış tüm aziz şehitlerimizin ruhlarına bağışlanmak üzere il genelinde bir hatim kampanyası başlattık. Okunan hatimlerin duası Adana’mızın kurtuluş günü olan 5 Ocak’ta Sabancı camiinde yapılacak olup dua öncesinde ise Ülkemizin seçkin hafızlarının katılımı ile bir Kur’an ziyafeti düzenlenecektir. Bu kapsamda Ankara’dan Ahmet Hamdi Akseki Camii imamı Hafız Ali TEL ve İstanbul’dan Süleymaniye Camii İmamı Hafız Ekrem NALBANT hocalarımız o gün bizimle beraber olacaklar. Sabancı Cami İmamı Ömer Altundağ ve misafir hocalarımız Ekrem Nalbant ve Ali Tel tarafından kuran- i kerim tilavet  edilecektir. Okunan hatimlerin duası ise Adana il Müftüsü olarak şahsım tarafından yapılacaktır. Bu vesile ile ben kadın-erkek, tüm yaş grubundan bütün vatandaşlarımızı tüm Adanalı kardeşlerimi  5 Ocak Cuma günü Sabancı camimize davet ediyorum.” dedi. 

Program 5 Ocak Cuma günü saat 10.30’da başlayacak olup şehitlerimiz için okunan hatimler vatandaşlarımız tarafından kendilerine en yakın cami, kuran kursları, müftülükler ve İl Müftülüğünün 0322 352 64 75 numaralı telefonuna bildirilebilecektir.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER