İçi para dolu cüzdanı sahibine teslim etti

İçi para dolu cüzdanı sahibine teslim etti

Adana'da İtimat Dolmuş KOOP.'ta şoförlük yapan Tuncay Erdoğdu, Elbistan'dan Adana'ya akraba ziyaretine gelen Yusuf Altun'un, dolmuşta düşürdüğü içi para dolu cüzdanı, sahibini araştırıp bularak teslim edip takdir gördü.

Adana'da şehiriçi dolmuşta şoförlük yapan sürücü, aracında bulduğu içinde para dolu cüzdanı, sahibini araştırıp bularak teslim etti.

Dolmuş şoförünün asil davranışı, Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ve İtimat Dolmuş Koop Başkanı Sabri Doğan tarafından takdirle karşılandı.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde oturan 65 yaşındaki 3 çocuk babası çiftçi Yusuf Altun, devletin verdiği mısır destekleme parasını aldıktan sonra, akraba ziyareti için Adana'ya geldi. Merkez Çukurova ilçesinde oturan akrabalarını ziyaret eden Yusuf Altun, bugün sabah çarşıya çıkmak için İtimat Dolmuşuna bindi. Dolmuşta iken çalan telefonunu almak için elini cebine atan Yusuf Altun, cüzdanını da koltuğa düşürdü.

Cüzdanını düşürdüğünü farketmeyen Altun, dolmuştan indikten sonra, araca binen bir başka müşteri, kaptan koltuğunun arkasına düşen cüzdanı görünce, şoför Tuncay Erdoğdu'ya "Bu cüzdan sizin mi ?" diye sordu. Erdoğan da, "Hayır benim değil" diyerek, cüzdanı alıp, içindeki paraları saydıktan sonra, İtimat Koop Başkanı Sabri Doğan'ı arayarak bilgi verdi. Başkan Doğan da, Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek'e bilgi verdi. Başkan Sözütek de, müşteri ve dolmuş şoförünü tebrik ederek, paranın sahibine ulaşılarak cüzdanın teslim edilmesini istedi. 

14 yıldır aynı dolmuş kooperatifinde şoför olarak hizmet veren Tuncay Erdoğdu, cüzdandaki bilgilerden, paranın sahibi Yusuf Altun'a ulaşmayı başardı.  Cüzdanı düşürdüğünden saatler sonra haberi olan Yusuf Altun, haberi alınca büyük mutluluk yaşadı.

Yusuf Altun, İtimat Dolmuş Koop Hizmet Binası'nda düzenlenen törende, içerisinde kimliği ve 2 bin 800 lira parası bulunan cüzdanına kavuşurken, "Allah sizlerden razı olsun. Bu zamanda böyle dürüst insanlara rastlamak çok zor. Ben ümidimi kesmiştim. Ama bugüne kadar emeğine haram lokma katmamış bu kulu, Yüce Yaradan sevindirdi. Allah sizlerden razı olsun" dedi.

Yusuf Altun'un ısrarla teklif ettiği 200 lirayı geri çeviren Şoför Tuncay Erdoğdu da "Allah'a şükürler olsun, bizim kazancımız bize yetiyor. Yaptığımız tamamen Allah rızası içindir.  Yusuf abiyi sevindirdiysek ne mutlu bize. Bizim haramda gözümüz yok çok şükür. Ben daha önce de aracımda, içerisinde 4 bin 500 lira olan cüzdan buldum. Yine sahibine teslim ettim"diye konuştu.

Başkan Doğan da,  bulduğu cüzdanı sahibine teslim ederek takdir gören İtimat Koop Dolmuş Şoförü Tuncay Erdoğdu'ya asil bir davranış gösterdiği için ikinci kez teşekkür etmekten mutluluk duyduğunu ifade ederken, "İtimat kooperatimizde 250 şoförümüz var. Ama Tuncay bu konuda en öndedir. Bizi bir kez daha mahçup etmediği için kendisine teşekkür ediyoruz"dedi.

Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ise cüzdanını dolmuşta düşürüp, geri kavuşan Yusuf Altun'a "Geçmiş olsun"dileğinde bulunurken, dolmuş şoförü Tuncay Erdoğdu'yu da dürüst ve örnek davranışından dolayı kutladı. Sözütek, Başkan Doğan'ı da böyle ahlaklı sürücülerle çalıştıkları için tebrik etti.

 

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER