“Merkezi idare, Kozan’a gereken önemi vermiyor”

“Merkezi idare, Kozan’a gereken önemi vermiyor”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Kozan ilçe örgütüyle birlikte mahallelerde esnaf ve vatandaşlarla dertleşti.

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana’nın Kozan ilçesinin tarihi değerleri, iklimi ve bitki örtüsüyle tarım ve turizmde öne çıkması gereken bir bölge olduğuna işaret etti. CHP Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu, ilçe örgütü, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte Kozan’da çeşitli ziyaretlerde bulunan, esnaf ve vatandaşlarla buluşan Tümer, ilçe sınırları içerisinde yer alan akarsular, Anavarza Antik Kent, yüksekokul, fakülte, Kozan Dağı, Kozan portakalı ve bal ürünüyle dikkat çeken ilçeye merkezi hükümetin gereken değeri vermediğine dikkat çekti.

Yakıt ve vergi yüksek!
Kozan’da ilk olarak nakliyeci küçük esnafla buluşan ve sorunlarını dinleyen Tümer, yakıt fiyatlarının ve vergi oranlarının yüksekliğine işaret etti. Esnafın sorunlarının takipçisi olacağını ve çözüm yolu arayacağını ifade eden Tümer, Kozan Ağlıboğaz mahallesinde de esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ve kahvehanedeki vatandaşlarla tek tek görüşen Tümer, buradan Türkeli Mahallesi’ne geçti.

Vergiler doğru yerlere harcanmalı
Mahallelerdeki vatandaşların görüş ve önerilerini dikkatle dinleyen Tümer, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetimi ve tüm parti örgütleri, halkımıza doğruları anlatmaya çalışıyor. Çiftçiyi, esnafı desteklemeye, halkın çıkarı doğrultusunda hareket etmeyi sürdüreceğiz. Halkın ödediği vergilerin doğru yerlere harcanmasını istiyoruz ve bu yönde girişimlerde bulunmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Bu vatan bizim
Kozan Cücenoğulları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği 'Bu Vatan Hepimizin' konulu tiyatro gösterisini de izleyen ve emeği geçenlere teşekkür eden Tümer, “Halkın birlik ve bütünlüğüne en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanları yaşıyor. Bu ülke bizim. Hep birlikte gelecek nesillere daha sağlıklı ve huzurlu bir ülke bırakmanın uğraşında olmak zorundayız. Toplumu kutuplaştıranlara, ayrıştıranlara izin vermeyelim” ifadelerini kullandı.

Karaoğlu: Potansiyelimiz gün yüzüne çıkmalı
Kozan’da halkın sorunlarına eğilmeye devam edeceklerini vurgulayan CHP Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu da Kozan’ın ve ülkenin her alanda kalkınması için mücadeleyi sürdüren CHP’nin vatandaşlarla her platformda bir araya geldiğini kaydetti. Karaoğlu, Kozan ekonomi, tarım, turizm, spor ve eğitim alanında var olan potansiyelinin gün yüzüne çıkması gerektiğini ifade etti. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER