“Adanalıların geçim kaynağı azaldı”

“Adanalıların geçim kaynağı azaldı”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Gülbahçesi, Dağlıoğlu ve Dumlupınar mahallelerini gezdi.

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, ilçe gezilerinin yanı sıra kent merkezindeki mahallelerde de çeşitli temaslarda bulunuyor. Adana’nın tüm halkların barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı bir kent olduğuna dikkat çeken Tümer, halkın huzur ve refahı için uğraş verdiklerini belirtti.

Çalışmaları kapsamında Gülbahçesi, Dağlıoğlu ve Dumlupınar mahallerini gezen, halkın sorunlarını yerinde dinleyen Tümer, CHP’nin vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla hareket ettiğini kaydetti.
Vatandaş zamdan şikayetçi
Türkiye’nin iç ve dış politikasının yanlışlıklarla dolu olduğuna işaret eden Tümer, hükümetin vatandaşların sorunlarıyla ilgilenmekten uzak bir yapı sergilediğini söyledi. Gülbahçesi Mahalle Muhtarı Ayşe Solmaz, Dağlıoğlu Mahalle Muhtarı Mehmet Reşit Kardaş ve Dumlupınar Mahalle Muhtarı Ahmet Botor'la birlikte mahalleleri gezen Tümer, halkın en çok zamlardan şikayet ettiğine tanık oldu.
Sosyal devlet ilkesine işaret etti
Halkın geçim kaynaklarının azaldığını, Adana’nın işsizlikle anılan bir kent olduğunu söyleyen Tümer, günübirlik politikalarla vatandaşın sorununun çözülemeyeceğine işaret etti. Seyhan’ın güney mahallelerinde yaşayan vatandaşların ekonomik zorluklarla mücadele etmeye çalıştığını söyleyen Tümer, gençlerin ve çocukların eğitim, sağlık, spor başta olmak üzere sosyal yönden devletin şefkatli ellerini üzerlerinde göremediklerine dikkat çekti.
Spor tesisini gezdi
CHP Milletvekili Tümer, gençlerin sporla iç içe yaşamasının önemine de değinerek Gülbahçesi Mahalle Muhtarı Ayşe Solmaz, Dağlıoğlu Mahalle Muhtarı Mehmet Reşit Kardaş, Barbaros Mahalle Muhtarı Mehmet Ata Mutlu, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Ahmet Botor, Hürriyet Mahalle Muhtarı Hıdır Koluman, Yenibey Mahalalle Muhtarı İsmail Tilhe ve Sucuzade Mahalle Muhtarı Nihat Akyıldız’la birlikte bu mahallelerde yaşayan çocukların spor yaptığı Güney Yıldızı Tesisleri’ni de gezdi.
Teşekkür etti
Sporun birleştirici gücüne inandığını kaydeden Tümer, “Mahalleleri buluşturan, birleştiren, sporun gücünü kamuoyuna yansıtan tüm yöneticileri ve teknik heyeti, muhtarları kutluyorum. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER