Milletvekili Tümer'den Şoförler Odası'na ziyaret

Milletvekili Tümer'den Şoförler Odası'na ziyaret

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyatçı ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (ATKKNNEO) Başkanı Kenan Yılmaz'a "Hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu ve şoför esnafının sorunlarını dinledi

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana’daki Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci Ve Nakliyat Komisyoncuları'nın  istihdama önemli katkı sunduğunu söyledi.

Göreve yeni seçilen Adana Taksiciler, Kamyoncular, Kamyonetçiler, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası Başkanı, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanvekili Kenan Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Milletvekili Tümer, Türkiye’de 1.6 milyon esnaf ve sanatkarın 1.7 milyon işyeri ile ekonomiye büyük katma değer ürettiğini kaydetti.


DİJİTAL EHLİYET SORUNU
Esnaf ve sanatkarın son dönemlerde özellikle akaryakıta gelen zamlar nedeniyle derin bir çıkmaza sürüklendiğini belirten Tümer, yolcu ve eşya taşımacılığı yapan Adanalı esnafın dijital ehliyet (karayolu ile ulusal ve uluslar arası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan ticari araçlarda kullanılan kontrol cihazı) başvurusu için Mersin veya Osmaniye’ye başvurmasının yanlışlığına dikkat çekti.

ORHAN SÜMER DE YER ALDI
CHP Adana İl Eski Başkanı Orhan Sümer’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Tümer, Adana’nın Türkiye’nin en büyük kentlerinden biri olduğuna işaret etti. Tümer, yetkililerle yaptığı görüşme sonrası uygulamanın Adana’da da hayata geçmesi girişimlerde bulundu.

ZAMLAR ZORLUKLARI GETİRDİ
Esnaf ve sanatkarın ülke ekonomisinin bel kemiğini oluşturduğunu dile getiren Tümer, işletme sayılarının çokluğu nedeniyle ülkemizde ve Adana’da istihdama sağladığı katkı yadsınamayacak esnaf ve sanatkarın, ekonominin can damarını oluşturduğunu ancak son zamların zorlukları da beraberinde getirdiğini ifade etti.

Tümer’e ziyareti için teşekkür eden Başkan Kenan Yılmaz ise Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları ile Adanalıların rahat bir yaşam sürebilmeleri için çaba sarf ettiklerini belirtti.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER