“Teröriste ‘terörist’ diyemeyenlere bu millet iktidarı vermez”

“Teröriste ‘terörist’ diyemeyenlere bu millet iktidarı vermez”

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili konuşan CHP’lilerin Türkiye’nin huzur ve güvenliğini tehdit eden teröristlere “terörist” diyemediğini belirterek, “Teröriste ‘terörist’ diyemeyenlere bu millet iktidarı vermez” dedi.

Ünüvar, AK Parti Karataş 6. Olağan İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, ilçe başkanı veya yönetimi değişse de değişmese de her kongrenin bir yenilenme olduğunu ifade etti.

Her kongre sonrası, oluşan yeni yönetimin yepyeni bir heyecanla tekrar yola koyulduğunu belirten Ünüvar, “O yüzden bu kongre, Karataş’a mutlaka güzellikler getirecek. Arkadaşlarımız yepyeni bir heyecanla yeniden yollara düşecekler. Zaten AK Parti’nin ana karakteristiği sürekli koşmak. Hani diyoruz ya ‘durmak yok yola devam’ diye. Biz bunu 2007 seçimlerinde ifade etmiştik ama hala koşuyoruz. Niye koşuyoruz biliyor musunuz? Çünkü bizim başımızda sürekli koşan, bu millet için terleyen bir cumhurbaşkanı var. Başkomutan nereye gidiyorsa, askerler ve millet de o yöne gider. Hamdolsun ki bugüne kadar bizi hep doğru yöne koşturan bir başkomutanımız var. ‘Acaba cumhurbaşkanımız ne yöne gidecek’ diye hiç düşünmüyoruz. Çünkü doğrular neyse, milletin doğruları neyi emrediyorsa cumhurbaşkanımız oraya gidiyor. Bizim de onun arkasından koşmak en temel görevimiz” diye konuştu.

“HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001 yılında AK Parti’yi kurduğunda “hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dediğini anımsatan Ünüvar, şöyle devam etti:

“Gördüğünüz gibi artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi değil. 2002’de güvenliğimizle ilgili bir operasyona kalkışmamız gerektiğinde ‘siz girmeyeceksiniz’ dedikleri zaman ‘emredersiniz’ diyorduk. Şimdi ‘millet ne derse o olacak’ diyoruz. ‘Gireceğiz’ diyoruz, giriyor muyuz? Giriyoruz elhamdülillah. ‘Yapamazsınız’ dedikleri her şeyi yapıyoruz. ‘Karar alamazsınız’ dedikleri her şeyin kararını alıyoruz hem de kendi yerli ve milli unsurlarımızla. Hamdolsun bugün Türkiye gerek içeride milletin gelişmesi, kalkınması için adımını atıyor gerekse sınırlarında kendi sınır güvenliğini, kendi askerleri, kendi yerli ve milli silahlarıyla sağlıyor.”

“TERÖRİSTE ‘TERÖRİST’ DİYEMİYORLAR”

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nın başarıyla devam ettiğinin altını çizerek, “Son derece stratejik bir ülkede yaşıyorsanız, bütün dünyanın göz diktiği bir ülkede yaşıyorsanız o halde türlü sıkıntılarla karşı karşıya kalacaksınız. Mehmetçik ve ÖSO bugün Afrin’de çok önemli başarılar elde ediyor. Biz onlar için dua ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyoruz. ÖSO, bazı CHP’lilerin dediği gibi terörist unsur değil, tam tersi Türkiye’nin varlığına, birliğine, dirliğine kast etmiş terör unsurlarına karşı mücadele eden Suriye sevdalılarından oluşuyor. CHP’liler maalesef konuşuyorlar ama teröriste ‘terörist’ diyemiyorlar. Teröriste ‘terörist’ diyemeyenlere bu millet iktidarı vermez. Ne zaman ki teröriste ‘terörist’ diyeceksin, o zaman bu millet ‘buyur, gel’ diyecek. O yüzden Allah CHP’ye iktidar nasip etmiyor” ifadelerini kullandı.  

KARATAŞ’A HASTANE MÜJDESİ

Karataşlılara yeni devlet hastanesinin müjdesini de veren Ünüvar, “İktidardayız diye atalet yok. Bizim adımız Adalet ve Kalkınma Partisi. Hem adalet için hem kalkınma için çalışacağız, gayret edeceğiz. Karataş’ta hastane ile ilgili bir sıkıntımız vardı. Bir hastane yapılmış, Tansu Çiller’in başbakanlığı döneminde. 75 yataklı bir hastane. Ama orayla ilgili maalesef tam istediğimiz hizmet olmadı. Karataşlı orayı uzak buldu. Pek çok alet-edevat, teçhizat getirdik ama olmadı. Biz de hem eski hem yeni sağlık bakanımızla konuyu görüştük. Arkadaşlar geldiler, incelediler ve dediler ki ‘Evet Karataş’ın yeni bir hastaneye ihtiyacı var.’ Geçtiğimiz ay Sağlık Bakanlığı yeni hastanenin yatırım programına alındığı müjdesini verdi. İnşallah Karataş’a yepyeni bir hastane yapacağız. Karaisalı’daki hastane neyse, aynısı burada olacak” dedi.

“KARATAŞ İÇİN YAPACAKLARIMIZ BİTMEDİ”

“Karataşlı her şeyin en iyisine layık” diyen Ünüvar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Karataş için yapacaklarımız daha bitmedi. Önümüzde 2019 seçimleri var. 2019’de hem belediye hem parlamento hem de cumhurbaşkanlığı seçimini kazandıktan sonra inşallah Karataş için çok daha güzel şeyler yapacağız. Sözlerime son verirken, kongremizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, ilçe başkanlığı görevine yeniden seçilen İbrahim Yüce kardeşime bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra yapacakları hizmetler için de kolaylıklar diliyorum.”

AK Parti Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Talip Küçükcan, İl Başkanı Fikret Yeni, belediye başkanları, ilçe başkanları ile partililerin yoğun katılımı ile gerçekleşen kongrede, ilçe başkanlığı görevine İbrahim Yüce yeniden seçildi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER