Uyuşturucuyla 7/24 mücadele

 Uyuşturucuyla 7/24 mücadele

Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, uyuşturucunun ülkelerin sınırlarını aşarak küresel bir sorun haline geldiğine dikkat çekti.


 Yıldız, bu bağlamda, uyuşturucunun insanlığı her yönden tehdit ettiğini ve nesillerin hedefsiz, amaçsız bir şekilde gelişmesine neden olduğunu vurguladı.

TERÖRÜN FİNANSAL KAYNAĞI

Uyuşturucuyla mücadelelerinin 7/24 aralıksız devam ettiğinin altını çizen Yıldız, “Gençliğimizi, geleceğimizi uyuşturucuya çaldırmayacağız” dedi. Müdür Yıldız, “Uyuşturucu aynı zamanda terör ve suç örgütlerinin en büyük finansal kaynaklarından biridir. Kullanım ve bağımlılık boyutunda işlenen hırsızlık, gasp, kapkaç ve darp gibi asayiş konuları ile insanlarımız olumsuz etkilenmektedir” dedi.

EV EŞYASINA GİZLENMİŞ ESRAR

Bu arada, Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nun merkez Sarıçam ilçesi yakınında şüphe üzerine bir kamyonu durdurdu. Ekipler, sürücü İ.G'nin Mardin'den kente ev eşyası taşıdığını belirttiği kamyonda narkotik dedektör köpeğiyle arama yaptı. Aramada, koltuğun döşemesinin altına gizlenmiş 20 pakette 15 kiloyu aşkın esrar ele geçirildi.

………………………..

(GAZETTE)-Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, “Gençliğimizi, geleceğimizi uyuşturucuya çaldırmayacağız” dedi.

Emniyet Müdürü Yıldız, “Ülkelerin sınırlarını aşarak küresel bir sorun haline gelen uyuşturucu, insanlığı gerek sosyal, gerek fiziksel gerekse ahlaki yönden tehdit etmekte, bu kapsamda nesillerin hedefsiz, amaçsız bir şekilde gelişmesine, devamında da yok olmasına neden olmaktadır. Uyuşturucu aynı zamanda terör ve suç örgütlerinin en büyük finansal kaynaklarından biridir. Kullanım ve bağımlılık boyutunda işlenen hırsızlık, gasp, kapkaç ve darp gibi asayiş konuları ile insanlarımız olumsuz etkilenmekte ve bağımlılığın tedavi boyutuna yapılan yatırımlar ile de ülke ekonomisi ciddi zarar görmektedir. Bu yönüyle değerlendirildiğinde uyuşturucuyla mücadele etmenin önemi çok büyüktür.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü olarak, ‘Gençliğimizi geleceğimizi uyuşturucuya çaldırmayacağız’ sloganından hareketle personelimiz 7/24 esasıyla gece gündüz demeden uyuşturucuyla mücadelede kararlı çalışmalarına devam etmekte, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmamaktadırlar. Riskli bölgelerde aralıksız kontroller yaparak sokak satıcılarına göz açtırmamaktadırlar. Ayrıca topyekün mücadele anlayışıyla insanlarımızı bilinçlendirerek mücadeleye katkı sağlamaktadırlar.

Uyuşturucu ile yapılan mücadelenin önem ve kararlılığını gösteren 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü münasebetiyle mücadeleye katkı sağlayan tüm kurumlar, STK’lar ile mücadelemize katkı sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, bundan sonra da kararlı çalışmalarımızın yılın 365 günü aynı kararlılık ve azimle süreceğinin bilinmesini taahhüt ediyoruz” diye konuştu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER