2K FUARCILIK İLKLERE İMZA ATACAK

2K FUARCILIK İLKLERE İMZA ATACAK

2K Fuarcılık Genel Müdürü Mimar, Ekonomist Ayça Katlav, 29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirecekleri “Adana 1. Benim Okulum Eğitim Fuarı” ile bir ilke imza atacaklarını söyledi.


“HEDEFİMİZ ADANA’YI MARKA ŞEHİR YAPMAK”

Gazette Eğitim ekinde yayınlanan “Parantez”in bu haftaki konuğu genç, başarılı iş insanı Ayça Katlav oldu. Katlav, Adana’nın marka şehir olabilmesi için kentin, kurumlarına, iş dünyasına da bu anlamda çok önemli görevler düştüğünü belirterek, “Çukurova’nın toprakları bugüne kadar bereketiyle iş insanlarımıza birçok fırsatlar sunup belli misyonlara sahip olmalarına olanak sağlamıştır. Şimdi sıra iş dünyasında, kurumlarda ve STK’larımız da... Güçlü Adana, Güçlü Şehir Ekonomisi ve Güçlü İş İnsanları ile birlikte fuarlarıyla, kongreleriyle, karnaval ve festivalleriyle İpek Yolu’nun geçtiği bu toprakları marka şehir yapmak için daha çok çalışacağız” dedi. 

“ÇOCUKLAR UFO’YA BİNİP UZAYI KEŞFEDECEKLER”

Ayça Katlav, “Adana 1. Benim Okulum Eğitim Fuarı” ile ilgili detaylar da vererek, “Anaokullarından, kolejlere, öğretim kurslarına, dil kurslarına, üniversiteye, meslek okullarına, eğitim atölyeleri, maker atölyeleri, yayın evi, oyuncak ve kırtasiyelerin de olacağı skalası geniş bir fuar olacak. Hem eğlenceli, hem de eğitici bir fuar olmasını arzu ediyoruz. Adana’mızdan ve Türkiye’den ünlü ve çok değerli konuşmacılarımız ve imza günlerimiz de olacak. Fuarımıza, Adana dışından büyük bir UFO kurduruyoruz. Çocuklarımız astronot kıyafetlerini giyip, UFO’ya binip uzayı keşfedecekler” diye konuştu.

Gazette Eğitim ekinde yayınlanan “Parantez”in bu haftaki konuğu genç, başarılı iş insanı Ayça Katlav’dı. Ayça Katlav, “Adana 1. Benim Okulum Eğitim Fuarı” ile ilgili detaylar da verdi.

Ayça Katlav kimdir? Öncelikler sizi yakından tanıyabilir miyiz?

Adana'nın Seyhan ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise eğitimlerimi Adana’da tamamladım.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldum. Çukurova Üniversitesi’nde yüksek lisansımı ekonomi üzerine yaptım. Seyhan Belediyesi İmar Müdürlüğü Proje Kontrol Şubesinde iş hayatına ilk adımımı attım. Seyhan Belediyesi’nde 6 yıl boyunca mimar olarak çeşitli görevlerde bulundum. Yaşadığım memleketime ve ülkeme karşı duyduğum sorumluluk gereği; Türkiye Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği ve 6 sene boyunca Adana İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği’nde başkanlık yaparak, ülkemizi ve memleketimizi uluslararası platformda temsil ettim. Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurumu, Sivil Savunma, Adana Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, TMMOB delegeliği, TOBB Kadın İcra Kurulu Yönetim Kurulu üyeliği, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu üyeliklerinde görev aldım. Kuzey Irak bölgesinde Kerkük’e giderek Yahyava kampındaki savaş çocuklarını ve kadınlarını bulunduğum heyetle ziyaret edip, gerekli çalışmalarda bulundum. Adana TOBB Kadın İcra Kurulu Delegeliği, Adana Güç Birliği Vakfı, Adana İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, Güney Eğitim Vakfı ve Çukurova Belediyesi MHP Meclis üyeliğim devam etmekte. Uzun yıllardır kendi aile şirketlerimizi yönetiyorum. Aile şirketimiz olan NEKA İnşaat’ın ortaklarından olduğum gibi Katlav Mücevherat’ta halen işin başında bulunmaktayım. Yeni şirketimiz 2K Fuarcılık’ın Genel Müdürü görevini büyük bir zevkle yürütmekteyim. Şirketlerimizin mottosu, çalışarak, üreterek sarı sıcak memleketimiz Adana’mıza ve ülkemize iş gücü sağlamak, ekonomik katkı koymak.

Butik fuar şirketi olan 2K Fuarcılık kimler tarafından kuruldu?

Artık ülkelerin gücü markalarıyla, faaliyetleri, demografik yapısıyla ölçülüyor. Bu şehirler içinde çok geçerli bir unsur. Marka olmak şehrin ekonomik gücüne katkı sağlarken aynı zamanda şehrin ekonomik gücünü de yansıtıyor. Biz de 2K Fuarcılık olarak Adana markası olma yolunda yol alıyoruz. Çok genç bir firmayız, 2017 yılının sonunda kurulduk. Adana sevdalısı baba, kız tarafından kuruldu. Adana’mızın kültürel açıdan festivaller, karnavallar şehri olma yolunda ilerlerken, bizim de hem istihdam hem şehir ekonomisine ivme kazandırmak hem de kendi şirketimizi de büyütüp bir uluslararası marka yaratmak için baba, kız beraber yola çıktık. Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Necati Katlav, ben de şirketimizin Genel müdürüyüm. 2K’nın ismi soyadımızdan geliyor, iki Katlav. Kısacası 2K Fuarcılık bir Katlav kuruluşudur.

2K Fuarcılık’ı kurmanızdaki amaç neydi?

Fuar sektöründe amacımız; ‘butik, kaliteli ve inovatif çözümler’ getirerek emin adımlarla yolumuzda ilerlemek, Adana’mızın ticari değerine katkı sunarken, uluslararası buluşmalara da vesile olup kentte artan fuar potansiyelini sürdürülebilir hale getirerek, daha yüksek kalitede hizmet vermek. 2K Fuarcılık şirketi birçok sektörlerde turizm, eğitim, teknoloji, gıda gibi faaliyet gösterecek. Özellikle Türk Dünyası ile (Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan) ilim ve ticari ilişkiler kurup, geliştirmeye, aracı olmak için çalışacak.

Adana marka şehir olması için fuarlar önemli midir? Bu fuarın şehrimiz eğitimine katkısının nasıl, hangi boyutta olacağını düşünüyorsunuz?

Fuar organizasyonları firmalara kendilerini tanıtma, rakiplerini gözlemleme sektördeki gelişimi izleme ve hedef kitlesiyle buluşma olanağı sunar. Bugün sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek, satış yapabilmek yeterli değil ne yazık ki. Doğru yerde, doğru zamanda ve doğru bir organizasyonla katılımcılarla iletişim kurabilmek önemli. Bu anlamda fuar organizasyonlarına çok önemli görevler düşmekte. Fuarlar, sadece organizatör firma ve katılımcı firmalarla değil, düzenledikleri şehir, bölge ve ülkelere de önemli ekonomik katkılar sağlar. 2K Fuarcılık olarak mottomuz Çukurova’nın, Adana’nın geleceği için çalışmak.

2K Fuacılık olarak 29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında yapacağınız “Adana 1. Benim Okulum Eğitim Fuarı” ile bir ilke imza atacaksınız. Eğitim fuarı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Evet. Sizin de belirttiğiniz gibi bu bir ilk olacak. Anaokullarından, kolejlere, öğretim kurslarına, dil kurslarına, üniversiteye, meslek okullarına, eğitim atölyeleri, maker atölyeleri, yayın evi, oyuncak ve kırtasiyelerin de olacağı skalası geniş bir fuar olacak. Katılan bütün kurumlarımız kendilerini tanıtma fırsatı bulacaklar. Hem eğlenceli, hem de eğitici bir fuar olmasını arzu ediyoruz. Etkinliklerimiz de çok güzel dans, jimnastik gösterileri, atölye çalışmaları, Adana’mızdan ve Türkiye’den ünlü ve çok değerli konuşmacılarımız ve imza günlerimiz de olacak. Fuarımıza, Adana dışından büyük bir UFO kurduruyoruz. Çocuklarımız astronot kıyafetlerini giyip, UFO’ya binip uzayı keşfedecekler, aynı zamanda yine bir uzay çadırımız ve içinde simülasyon gösterisi ile misafirlerimize eğlenceli dakikalar geçirmelerini sağlayacağız.


Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Adana’nın marka şehir olabilmesi için şehrimizin, kurumlarına, iş dünyasına da bu anlamda çok önemli görevler düşmekte. Öncelikle İpek Yolu’nun güzergahında bulunan Çukurova’nın toprakları bugüne kadar bereketiyle iş insanlarımıza birçok fırsatlar sunup belli misyonlara sahip olmalarına olanak sağlamıştır. Şimdi sıra iş dünyasında, kurumlarda ve STK’larımız da onların da bu bereketli topraklara gönül borçları var. Bu tür organizasyonları destekleyip Adana’nın bir marka şehir olmasında yardımcı olmaları gerekiyor. Güçlü Adana, Güçlü Şehir ekonomisi ve Güçlü İş İnsanları ile birlikte fuarlarıyla, kongreleriyle, karnaval ve festivalleriyle İpek Yolu’nun geçtiği bu toprakları marka şehir yapmak için daha çok çalışacağız. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER