Konseyde stratejik çalışmalar masaya yatırıldı

Konseyde stratejik çalışmalar masaya yatırıldı

GAZETTE- Adana Kent Konseyi Ekim ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Adana büyükşehir Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleşti.


Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve Kent Konseyi Meclis Başkanlarının hazır bulunduğu toplantıda Yürütme Kurulu üyeleri Adana Mevcut durumu ve 2019 - 2023 yılı Stratejik plan çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu. Toplantıda ayrıca Adana Kent Konseyi tarfından yapılan Kentli Hakları bildirgesi ve Sürdürülebilir gelişim Eylem planları çerçevesinde yerel Yönetimlere talip olan adayların kentin sivil toplum ve halkın beklentilerini içeren bir eylem planı ve strateji belgesi hazırlanması gerektiği vurgulandı. Hazırlanacak ve genel kurul tarafından onaylacak olan strateji belgelerinin kamuoyu ile paylaşılması karar vericilere iletilmesi ve takibinin yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda 5 Ocak Stadyum alanıda gündeme geldi. Alanın mevcut kullanım durumu ve Geleceği ile ilgili bir çalışma yapılması ve karar vericilere önerilmesi düşüncesi hâkim oldu.

Toplantı Kent Konseyi genel Sekreteri Ekrem Aslan’ın Sivil toplum Kuruluşlarında Kapasite Arttırmına yönelik yapılan çalışmalar hakkında üyeleri bilgilendirmesiyle sona erdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER