''HEDEFİMİZ BÜYÜKŞEHİR’İ TEKRAR ALMAK''

''HEDEFİMİZ BÜYÜKŞEHİR’İ TEKRAR ALMAK''

Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül ve Yönetim Kurulu Başkanı Adem Aköl’ü ziyaret etti.


Bünyamin Avcı, “Cumhur İttifakı ile ilgili Genel Merkezi’mizin talimatlarını bekliyoruz” dedi. Mart 2019’da yapılacak Yerel Seçim çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Hedefimizde ilçe belediyelerinin üzerine koyarak Büyükşehir’i tekrar almak” diye konuştu.

Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu kaydeden Başkan Avcı, “Her ne kadar da olsa ülkeyi dışarıdan etkiliyorlar. Eğer bu ekonomik sıkıntılardan bir ders alındıysa Türkiye’nin geleceği açıldı. Yerli ve milli üretim olayında, sanayi olayında, teknoloji olayında bağımlığımızı yok etmemiz lazım” diye konuştu.

Teşkilat olarak biz, altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Adaylarımız, Büyükşehir, Feke ve Kozan haricinde belli değil. Genel merkezin ve bizim çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah adaylarımız tam olarak kesinleştikten sonra biz de teşkilat olarak yanlarında olacağız. Sahalarda olacağız. İlçe başkanlarımızla toplantılarımızı gerçekleştirdik. Geçen gün Saimbeyli’deydik. Haftaya da Sarıçam’da olacağız. İlçe başkanlarımızı tekrar toplayacağız. Sandık görevlileri, mahalle temsilcileri, teşkilat olarak bunları yapacağız.

Diğer adaylar ne zaman açıklanır, belli bir tarihi var mı?

Beklentimiz aslında ittifak değil. Adana’da ittifak olsun veya olmasın yönünde değil de ama ne olacağı konusunda bir beklenti var. Onu bekliyoruz işte. İttifaktan sonra adaylarımız birer birer açıklanacak.

Partinizin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayınız Hüseyin Sözlü. Eğer bir ittifak söz konusuysa bu durum pratikte nasıl oluşacak?

Şu an kimse ittifakın çerçevesini, kapsamını bilmiyor. Adana’yı da kapsayacak mı gibisinden kimsenin bir bilgisi yok. AK Parti teşkilat da ‘’Biz de aday çıkaracağız’’ diyorlar. Fakat onların da kesinleşmiş bir aday çıkarma söz konusu olmadı. Onlar da beklenti içerisinde. Onlar da ittifakı bekliyorlar.

Her iki parti de ‘’tek başına’’ seçimlere girecekmiş gibi çalışmalarını yürütüyor?

Kesinlikle. Bir önceki seçimde ittifak mı vardı? Biz, yine Adana Büyükşehir Belediye’sini kazandık. Hedefimiz de ilçe belediyelerini üzerine koyarak Büyükşehir’i almak. ‘’Aman ittifak olsun. Biz daha çok oy alırız’’ gibi bir beklentimiz de yok. Genel Merkemizin talimatlarını bekliyoruz.

Her zaman için güç birliği yapmak daha iyidir.

Güç birliği şekle göre olur. Karşıda da başka siyasi partiler var. CHP–HDP–İYİ Parti’nin birleşme durumu var. Genel Merkezde de bununla ilgili bir çalışma yapıyorlardır. Genel başkanların çalışmaları bu yöndedir.

Türkiye için en hayırlısı ne ise o olsun.

Doğru söylüyorsunuz. Adana’mız için, Türkiye’miz için en hayırlısı ne ise o olsun.

Türkiye’de son aylarda yaşanan ekonomik gidişatı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Dışarıdan saldırsalar bile İspanya’nın, Yunanistan’ın ve belirli ülkelerin neler yaptığını geçen senelerde gördük. Burada da bir sıkıntı yaşandı ama bunun devam edeceği kanısında değilim. Muhtemelen bir düzen gelir diye düşünüyorum. Türkiye güçlü bir ülke. Her ne kadar da olsa ülkeyi dışarıdan etkiliyorlar. Bakın en son Suudi Arabistan olayı da öyle. ABD Başkanı Trump çıktı bir laf söyledi. ‘’Bizim sayemizde o koltukta oturuyorsunuz’’ dedi. Gazeteci Cemal Kaşıkçı kayboldu. Gazeteciyle tepki almaya başladı Suudi Arabistan, Türkiye de onlara karşı bir cephe aldı. Yani bunlar küresel güçlerin işi. Bu yüzden çok farklı. Neyin ne olduğunu bir anda düşünemiyorsun. Bizim bu ekonomik sıkıntılarda da dış güçlerin etkisi var diye düşünüyorum. Ocak ayından sonra da düzeleceği kanaatindeyim.

Bu durum aslında bir bakıma Türkiye için iyi oldu bence. Çünkü ‘’bir musibet bin nasihatten iyidir’’ derler. Türkiye, bu durumdan sonra aslında çok daha öncesinde alması gereken önlemleri almaya başladı. Bu da sevindirici. Mesela ‘’Dolar hâkimiyetinden kurtulmak için ne yapabilirim?’’ diye düşünmeye başladı.

Vallahi çok güzel söylediniz. Ben de bunu zaman zaman söylüyorum. Diyorum ki; eğer bu ekonomik sıkıntılardan bir ders alındıysa Türkiye’nin geleceği açıldı. Tamam, belirli bir süre sıkıntı yaşadık ve yaşayabiliriz de ama bundan ders alınırsa ileride Türkiye’nin önü açılır diye düşünüyorum. Yerli ve milli üretim olayında, sanayi olayında, teknoloji olayında bağımlığımızı yok etmemiz lazım.

Yerli üretimi desteklemek açısından özellikle çok belirgin logolar oluşturdular. Artık logoyu görüp ürünü öyle alıyor vatandaş.

Aynen dediğiniz gibi. Ben de sizinle aynı fikirdeyim. Türkiye, bu durumdan ders alırsa daha iyi yerlere gideceği kanaatindeyim.

İki karış toprağı olan bir aile, eğer toprağına bir şeyler ekerse kendi rızkını çıkarabilecek bir durum oluşur. Eğer kendisi bir şey ekmez dışarıdan bir şey alırsa bununla baş edemez. Demek ki, kendin üretip, ürettiğini de tüketmen gerekiyor.

Her şey eğitimden geçiyor. Bizim de bunun eğitimini vermemiz lazım. Mesela, dişimize implant taktıracağız. Diyor ki; ‘’Bak bu Türk malı, bu yabancı’’. Biz diyoruz ki; ‘’Yabancı olsun. O daha kalitelidir.’’ Mesela, markete gidiyoruz iki farklı markanın aynı ürünü var. ‘’Biri Türk malı diğeri Hollanda malı’’ biz diyoruz ki; ‘’Hollanda malı daha iyidir. Onu alalım.’’ Bizim, bunun eğitimini vermemiz lazım.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Biz, siyasetçi olarak gelmedik aslında. Sizi ziyarete geldik. Her ne kadar il başkanı sıfatıyla gelmek istediysek de sizi ziyarete geldik. Teşekkür ederiz bize zaman ayırdınız. Önümüzde bir yerel seçim var ver bizim söylemek istediğimiz; ‘’Biz, ittifak gözetmeksinizin kendi çalışmalarımızı yapıyoruz.  İnşallah biz yine kendi bayrağımızı Adana’ya dikeceğiz. Biz de ittifak beklentisi yok.’’

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER