HÜSEYİN SÖZLÜ’YÜ ÖRNEK ALIYORUM

HÜSEYİN SÖZLÜ’YÜ ÖRNEK ALIYORUM

Milliyetçi Hareket Partisi Karataş Belediye Başkan Aday Adayı Ayfun Kaplan, milliyetçi, çalışkan bir Karataş Belediye Başkanlığı’nın nasıl olacağını anlatmak için 40 gündür, Karataş’a bağlı merkez ve köyler olmak üzere 42 mahalleyi, gece gündüz demeden geziyor.


GAZETTE GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ İNCİ GÜL’E E ZİYARET

Adana Kent Konseyi ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Danışmanı ve MHP Karataş Belediye Başkan Aday Adayı Ayfun Kaplan, Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül’ü ziyaret etti. Kaplan, ziyaret esnasında verdiği röportajda, belediyecilik konusunda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü örnek aldığını söyledi.


“NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI HAYAL ETTİKLERİNİ SORUYORUM”

Ayfun Kaplan, partili partisiz her kesimden yoğun ilgiyle karşılaştığını belirterek, Karataş ilçesinde yaşayan vatandaşlara nasıl bir belediye başkanı hayal ettiklerini de sorduğunu kaydetti. Mahalle muhtarları ile istişare ettiğini ifade eden Ayfun Kaplan, Karataş’a neler yapılması gerektiğini masaya yatırdıklarını vurguladı.


İşte Ayfun Kaplan’ın röportajı;


MHP’den Karataş Belediye Başkanlığına neden aday adayı oldunuz?

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Karataş Belediye Başkanlığı için aday adayı olmamdaki en büyük neden; Karataş’a altın çağ yaşatmak istiyorum. Çalışmalarıma başlamadan önce ilk olarak anne ve babamın mezarlığında dua ettim. İlk sözümü onlara verdim. Karataş’ın ilk MHP’li Belediye Başkanı olursam; insanlara ayrım yapmadan, oy kaygısına düşmeden, kimseye tepeden bakmadan onurumla, şerefimle, yetim hakkı yemeden, kimseye de yedirmeden Karataş’a hizmet edeceğime ant içtim.


“KARATAŞ’IN EN ÖNEMLİ SORUNU ALTYAPI VE ARITMA”

40 gündür Karataş’ı geziyorsunuz, sizce Karataş’ın en önemli sorunu nedir?

Karataş’ın en önemli sorununun altyapı ve arıtma olduğunu tespit ettim. Bu sorunlar giderildiği takdirde Karataş’a yatırımcı gelir. Bununla birlikte halkın ekonomi seviyesi düzelir ve herkes mutlu olur. Yapılacak olan yatırımlarla en önemli sorunlardan bir tanesi olan işsizliğin önlenmesinde de büyük etken olur. Bu nedenle Karataş’a yatırımcının gelmesi için görüşmelerim sürüyor. İşte o zaman Karataş’ı Muğla’nın Bodrum ve Marmaris’i yapabiliriz.


“KARATAŞ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİM VAR”

Belediye başkanı olduğunuz takdirde hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz var mı?

Belediyecilik konusunda örnek aldığım Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile 4 yıl çalışma olanağım oldu. Kendisinden çok şeyler öğrendim. Bu tecrübelerimi de partim tarafından aday gösterilirsem; Karataş için paylaşmak istiyorum. Karataş için önemli projelerim var. Bunların başında fizibilitesi hazır olan ve sadece Kıbrıs hükümetinin onayına kalan feribot seferlerinin düzenlenmesi için hiçbir engel yok. Ayrıca bölgemiz İnanç Turizmi ve Spor Turizmi açısından önemli bir yer. Bunun dışında Karataş’ın ekonomisinin canlanmasına büyük katkı sağlayacak olan ve havyar ezmesi (Ançüez) buradan pazarlayabiliriz. Bu potansiyel burada var ve bu konuda Karataş’ın önünü açmak istiyorum. Havyar ezmesi İtalya, İsviçre ve Fransa gibi ülkelerde lüks restaurantlarda çok rağbet gören bir mezedir.


“KARATAŞ’I TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI YAPACAĞIM”

Karataş Adana’ya 48 km uzaklıkta nüfusu 22.178’dir. Bölge halkının geçim kaynağı Balıkçılık-tarım ve hayvancılık ve gelişmekte olan turizm sektörüdür. İlçemizde Magarsus antik kenti ile tarihi dokusu yanı sıra kilometrelerce uzanan sahilleri ile birlikte sulak alanlar yer alırken stratejik konumu ile Türkiye’nin önemli ilçelerinden biridir. Bölgemizde yapılan tarımsal faaliyetler arasında pamuk mısır buğday karpuz kavun turunçgiller yer fıstığı fıstık çamı ve zeytincilik bulunmaktadır. Bölgede Karataş kumluk tabiat parkı, Karataş barınak kamp alanı, kaplumbağa koruma alanı olması nedeniyle 2002 yılından itibaren yasaklanmış olan Harbiş Kampı Karataş Maliye Kampı, Tuzla Köy Hizmetleri Kampı, Milli Eğitim Bakanlığı İzci Kampı ve eski DSİ Kampı bulunmaktadır. Bu alanlarda tesislerin alt yapısı, çöp toplama, çevre temizliği, otopark yeri, wc ve sağlık hizmetleri çok yetersiz. Özetle bölgede piknik kampı ve karavan alanlarının geliştirilip, halka en iyi hizmet sunulmasına ihtiyaç vardır. Bu vesile ile bölgemize yerli ve yabancı yatırımcıların çekilmesini destekleyecek alternatif turizm faaliyetleri ve bu faaliyetleri gerçekleşmesine yönelik giderilmesi gereken alt yapı ihtiyaçlarının ivedilikle yapılması gerekmektedir. Karataş denince akla en başta gelen deniz güneş kum ve Akyatan Lagünleri ile dalyanlardır. Buraların geniş bir turizm yelpazesinde yatırım yapılıp, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmalıdır.


“DENİZİN HAVASINI VE KOKUSUNU ALMALIYIZ”

Partimden önce aday daha sonra ise belediye başkanı olmam durumunda ilk yapacağım iş, denizi gören bir ofis tutmak olacak. Denizin havasını almayan, koklamayan, özleşmeyen birinin işinin rast gitmeyeceğini düşünüyorum. Mesaime denizle başlayacağım. Bunun yeni belediye binasının yapılacağı anlamının da çıkarılmaması gerekiyor. Öncelikli hedefim Karataş’ı hak ettiği yere getirmek.


AYFUN KAPLAN KİMDİR?

1973 Adana’nın Karataş İlçesi’nde doğduö. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Karataş İlçesi’ne bağlı Gölkaya eski adıyla Feriziye Köyünün 1872 yılında ilk kurucularından ‘’BOZDOĞAN ‘’ kütüğünden olan Hacı Ali Tekoğlan soyundan gelmekteyim. İlk, orta ve lise eğitimimi Adana’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimimi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Makine Bölümünü okurken, ailevi nedenlerden dolayısıyla bırakmak zorunda kaldım. Ve vatani görevimi gururla yerine getirmek üzere askerliğimi yaptım. Çalışma hayatıma liseden mezun olduktan sonra 1992 yılından itibaren medya sektöründe yerel radyolarda program sunuculuğu ve genel yayın yönetmenliğini yaparak başladım. Daha sonraki yıllarda medya sektöründe kendini geliştirerek televizyon kanallarında haber-aktüel ve siyasi programlar sunmaya başlayıp günlük yayın yapan bölgesel gazetelerde köşe yazarlığı yaptım. 2001 yılında o dönem Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanlığı bünyesinde bulunup, yayın hayatını sürdüren ‘Radyo TURAN’ isimli radyomuzun Genel Yayın Yönetmenliği ve Genel Müdürlüğü görevini ifa ettim. 2007 yılında ilk yaygın medya sektöründe çalışmak üzere İstanbul’a Kral Medya Grubu bünyesinde bulunan Kral TV/Kral FM’de program yapmaya başladım. 2008 yılında Adana’da yayın yapan bir radyo kuruluşundan hisse alıp, ortak olduktan sonra memleketime tekrar Radyo- TV ve gazete sektöründe aktif olarak hizmet etmeye devam ettim. Akdeniz Radyo TV Derneği’nin Yönetim Kurulu üyeliğini, Adana Engelliler Derneği’nin gönüllü fahri üyeliğini üstlenerek, STK’larda sosyal projelerde yer aldım ve almaya da devam ediyorum. Ayrıca 2010 yılından itibaren Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar Futbol Süper Ligi’nde bulunan Adana İdman Yurdu Futbol Kulübü’nde Basın Sözcülüğü- As Başkanlığı ve bir dönemde Kulüp Başkanlığı görevi ile spor camiasında bulundum ve hala bulunmaya devam ediyorum. Bunun yanı sıra Türk Yerel Hizmetsen Sendikasının üst kurul delegeliğini yapıyorum. 2014 yerel seçimlerin ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Basın-Medya planlama ve organizasyon görevini gerçekleştirirken, 2015 yılından itibaren de Adana Kent Konseyi Genel Kurul üyeliği ile Basın Danışmanlığı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Basın Danışmanlığı görevini yapmaktayım.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER