POTANIN SULTANLARI - GÖKMEN TURAL

18 Haziran 2019 Salı 00:03

Sporcu aileye mensup ve senelerce spor yapan biri olarak sporun her dalıyla uğraşan özellikle kızlarımıza duyduğum hayranlık her zaman artarak ilerlemektedir.
Nihayetinde spor konusunda kızlarım da bana çekmişler.
Adana kulüplerinden oldukça başarılı olan ve tüm imkânsızlıklara rağmen bölge şampiyonu olan ÇUKUROVA DOĞUŞ Basketbol Takımı’nın kupa merasimindeydim. ÇUKUROVA DOĞUŞ’da senelerdir mücadele veren ve yaşları henüz 12 olan ve herbiri birbirinden yetenekli olan kızlarımızı başta kızım IRMAK TURAL olmak üzere tebrik ediyor ve gözlerinden öpüyorum. 
Ortamda maç izleyen ailelerin gözlerindeki gurur ve sevinç görülmeye değerdi.
Elbette buradaki en büyük paya sahip olan teknik ekibi de unutmamak lazım. 
ÖZKAN, ERHUN VE YUSUF koçlarımızı da tebrik ediyorum.
Yetenekli, hırslı, mücadeleci kızlarımıza her zaman sahip çıkmak ve destek olmak gerekmektedir.
Bazen mahalle aralarından geçerken inanılmaz yetenekli çocuklar görüyorum. Kendi aralarında futbol oynayan basketbol oynayan müthiş yetenekler...
Bu gençlere elimden geldikçe sahip çıkmaya çalışıyorum. Bence herkes aynı duyarlılıkla hareket etmeli.
Spor çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğu gibi aynı zaman da sağlıklı birer birey olmalarını sağlar.  Ailelerimizden ricam çocuklarını spora teşvik etmeleridir.
Ulu önder ATATÜRK’ün, “SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR” düsturunu unutmayalım ve her zaman kendimize bu düsturu ilke edinelim.
Bu duygularla tekrardan ÇUKUROVA DOĞUŞ kulübüne ve potanın sultanlarına başarılar diler, herkese saygılar sunarım.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI