KENDİ HAYATINA SAHİP ÇIK… - GÖNÜL MENEKŞE

26 Ağustos 2019 Pazartesi 01:27

Kişinin kendisini  iyileştirebilmesinde  en önemli nokta kişinin kendisini en iyi şekilde tanımasından geçer.. Kendinize ilk başta şu soruları sorun: Kendimi hangi konuda eksik hissediyorum? Hangi durumlarda problem yaşıyorum?

Kendimde gördüğüm olumsuz duygu ve düşünceler nelerdir?

Kendinize eğitim seminerleri planı yapın. Kişisel gelişim seminerlerinin neler olduğunu öğrenin ve bunları not alın, Bunları inceledikten sonra  benim  şu konularda eksiğim var ve eğitim almam gerekir dediğiniz seminerlere katılmaya çalışın. Bu eğitim proğramlarını gerçekten o alanda uzman olan kişilerden almaya özen gösterin. Her ay en az 2 adet kişisel gelişim kitabı okuyun,  bu kitaplar kendinizle ilgili en yeni bilgileri size motive sağlayarak verecektir. Kendinize mutlaka hayat amacı belirleyin, bu amaca ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini yani ara hedefleri belirleyin, bunların hepsini yazılı hale getirin ve tek tek hedeflerinize doğru hareket edin.

Şu andaki mevcut hayatınızı gerçekten yaşamak istiyor musunuz? Eğer yaşamak istiyorsanız sorun yok ama yaşamak istemiyorsanız neler yapmanız gerektiğini kendinize sorun ve cevaplarını kendi kendinize vermeye çalışın.

Yaşadığınız olumsuzluklara yoğunlaşarak ulaşmak istediğiniz başarıların engellenmesine izin vermeyin.

Yaparken zorlandığınız şeyler üzerinde fazla yoğunlaşmayın. İlk önce yapabileceğiniz ve yaparken zevk aldığınız şeyleri yapın.

Kendinizi ve başkalarını motive etmenin yollarını öğrenin ve mutlaka hayatınızın her kademesinde ihtiyaç duydukça bunları uygulayın.

Her saatinizin, her gününüzün ve hatta her anınızın kontrolü sizde olsun. Zamanın kontrolünü sakın başkalarına ya da zamana bırakmayın. Çünkü zaman ırmak misali başıboş akmaya heveslidir. Onun önüne geçip zamanı kendi kontrolünüze almazsanız size hayrı olmadan akar ve gider.

 Bugüne kadar yaşadığınız hatalarınızdan ders alın. Onları sizi başarıya ulaştıracak hatırlatmalar olarak görün ve her birinin kıymetini bilin bununla birlikte her birini geçmişte bırakın.

Şu anda yaptığınız işi daha iyi nasıl yapabileceğinizi kendinize sorun verdiğiniz cevap doğrultusunda harekete geçin ve işlerinizin her geçen gün nasıl geliştiğini izleyin.

Sizi sınırlayan bilinçaltı olumsuz inançlardan kurtulun ve sizi güçlendiren inançlar seçin. Çünkü kendiniz hakkında nasıl bir inanca sahipseniz onu yaşarsınız.

İnsan ilişkileri, hitabet ve beden dili konusunda mutlaka eğitimler alın. Çünkü ne iş yaparsanız yapın iletişim için en önemli nokta sizin anlatmak istediğiniz değil karşınızdaki kişinin anladığıdır

Hayal kurma gücünüzü artırın ve hayal kurmaktan korkmayın, Çünkü hayal gücü insanı başarıya götüren en önemli özelliktir. sizi başarıya götürecek hayaller kurmanın yollarını öğrenin.

Kendinize, bedeninize, sağlığınıza önem verin Çünkü Fizyolojiniz sağlam olmazsa başarılarınız da sağlam olmaz.

Son olarak; mutlaka varoluş nedeninizi bulun o konuda uzmanlaşın.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI