İSTİKLÂL MARŞIMIZLA DALGA GEÇTİLER - SUZAN TELLİOĞLU

18 Ekim 2019 Cuma 10:30

Boğaziçi Üniversitesi LGBT Çalışmaları Kulübü, büyük bir saygısızlığa imza atarak üyelerine gönderdiği bir mailde İstiklal Marşı'nın sözlerini değiştirdi. Yeni katılan üyelere gönderilen sözde "hoş geldin" mailinde milli marşımızla adeta dalga geçildi.
Sosyal medyada dolaşıma giren görüntülere göre Boğaziçi Üniversitesi'ne bağlı LGBT Çalışmaları Kulübü, yeni üyelerine bir "hoş geldin" maili attı. Tüm kulüp üyelerine ulaştırılması istenilen mailde, İstiklal Marşı'nın sözleri değiştirilerek LGBT propagandası yapıldı. Kulüp, büyük bir saygısızlığa imza atarak milli marşımızla adeta dalga geçti.
UTANMADAN SÖZLÜK HAZIRLAMIŞLAR
Türkiye'deki eşcinseller tarafından kullanılan ve jargon olan 'lubunca' kelimelerle sözleri değiştirilen İstiklal Marşı'na, bir de sözlük hazırlandı. Sözlükte, kendi aralarında konuşmak için türettikleri ve 'lubunca' dedikleri jargona ait kelimelerin anlamları bulunuyor.
Gerçekten çok üzüldüm. İstiklâl marşımız için onca yapılan mücadeleyi hiçe saymak, toprağın altında yatan  onca şehidimizi resmen çiğnemek bu kadar kolay, bu kadar basit olmamalıydı. Bu kadar basit ise istiklâl marşımızla dalga geçmek, elini kolunu sallaya sallaya yapabiliyorsa bunu herkes, biz bir şeyleri hâlen başaramadık demektir.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI