O’na Kulak Ver! - YÜKSEL MERT

22 Temmuz 2019 Pazartesi 00:56

İki yüzlülüklerle dolu tarih boyunca,  yalnız Kabil’in çocukları adalet ve inançtan söz etme hakkına sahip olmuşlardır. Eğer siz Habil’in ve çocuklarının hikayesini sağlıklı olarak öğrenmek istiyorsanız, yalnızca KUR’AN-ı Kerim’e kulak verin. Onlardan söz etmek isteyenlere değil.

Çünkü Kabil’in soyundan gelenlerin bazısı da Kur’an’ı Kerim’i yorumlamaktadırlar. Bu nedenle Kur’an-ı Kerim’in bizzat kendini okumalı ve ne dediğini anlamalıyız. Çünkü elimizdeki onların bozamadıkları tek belge odur.

Kur’an-ı dinle. İnsanlığın hikayesini ve peygamberliğin anlamını öğrenmek için: “İnsanlar bir tek ümmetti. Kimi iman etmek kimi küfüre sapmak suretiyle ihtilafa düştüler. Binanaley Allah rahmetinin müjdecileri, azabının habercileri olmak üzere onlara peygamberler gönderdi… Ve beraberinde insanların ihtilafa düştükleri şeyler hakkında aralarında hüküm vermek için hak ve gerçek kitaplar indirdi.” Bakara Suresi/ 213.Ayet)

Tarih boyunca şu bu adına uydurulan yalanlar, küçük düşünce ayrılıklarından ya da ön yargılı olmaktan dolayı ortaya atılmadı. Kıskançlık nedeniyle ve bilerek yapıldı hepsi.

Bize peygamberler seçip göndermesinin nedenlerini açıklayan Allah’ın buyruklarına kulak verelim: “Andolsun ki biz elçilerimizi açık açık delillerle gönderdik. Ve insanların adaleti ayakta tutmaları için beraberlerinde kitap ve mizanı indirdik.( Hadit Suresi/25. Ayet)

Sevgili okurlar nasıl da açık ve sade bir dille anlatıyor. Felsefi teoriler, şifresel çıkarımlar, ağdalı bir dil, karışık anlaşılmaz, teolojik terimler yok! Öylesine sade ki, onu anlamanın tek ve olmazsa olmaz şartı, insan olmak ve akıllı olmaktır.

ATATÜRK KÖŞESİ

Egemenlik verilmez alınır...

DÜŞÜN-TAŞIN

Komşusu açken tok yatan bizden değildir.

AFORİZMALARIM

Şükretmeyen insan insan değildir.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI