ORUÇ; TUTAR MI TUTULUR MU? - YÜKSEL MERT

14 Mayıs 2019 Salı 09:45


Dünya İnsanlık Ailesinin Yüzakı 2 MUSTAFA'ya gönül verenlerin Ramazan-Şerif’i mübarek olsun. Hazreti Muhammet Mustafa, Mustafa Kemal; ikisininde gözyaşları aynı dere yatağından akar. Birisi Muhammet Mustafa; diğeri Mustafa KEMAL.
MUHAMMET MUSTAFA
7. Asrın haksızlıklarına, Adaletsizliklerine, sömürülerine, cinayetlerine karşı "OKU" yun, "İlim Çin'de bile olsa peşinden gidin" diyerek; Savaşsız, Saldırısız, Sömürüsüz, Sınıfsız ve Sınırsız CENNET gibi bir dünyanın özlemini yaşamıyla ve mücadelesiyle kristalleştirmiş. (selam olsun)
MUSTAFA KEMAL
20. Asrın aynı zihniyetteki emperyal temsilcilerini yer ile yeksan ederek; " Hayatta En Hakiki MÜRŞİT ilimdir, Fendir. " demiş. Daha da ileri giderek benim naçiz vücudum elbette birgün toprak olacaktır. Ben öldükten sonra düşüncelerim İLİM ile çelişirse siz İLMİ tercih edin..." diyerek kendine ve milletine olan özgüvenini tescillemiştir.
Işık'lar içine yatsın...
Gelde bunların arasını ayır? 
İkisinide Rahmetle, Minnetle, Şükran’la anıyorum.  idrakı içinde olduğumuz Ramazan Ayının tüm dünya insanlık ailesine hayırlara vesile olmasını diliyorum. 
ATATÜRK KÖŞESİ
Dinsiz milletlerin devamına imkân yoktur.
DÜŞÜN-TAŞIN
İnsanlığın en soylu üretimi alınteridir.
AFORİZMALARIM
Oruç mu beni tutacak yoksa ben mi orucu tutacağım 50 yıldır çözemedim!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI