Suriyelilere “Ensar” Olalım Eyvallah! - YÜKSEL MERT

27 Haziran 2019 Perşembe 09:12


Ekmeğini çöpten çıkartan Adanalı Süleyman GÜNEŞ ile geçenler kısa bir söyleşi yapmıştım. Mersinli Çok değerli “OKURUM” Nimet AKYOL Hanımefendi beni eleştirdi, “Neden şiiri sonuna kadar okutmadınız?” diye.  
Bugün sabah yürüyüşünde yine denk geldi. Hatamı telafi etmek için tekrar aynı şiiri okuttum.
Nimet AKYOL’un şahsında tüm kitap okuyanlara, hayata sorusu olanlara,  aklını kiraya vermeyen bizzat kendisi kullanan, ra’i ve mut’i olmayanlara ithaf olunur...
Ey bazı Müttefler; sizler ceviz oymalı minberli camilerinizde, görkemli kilise, Havra, sinagog ve Cemevlerinizde ritüellerinize devam edin ve bu ülkenin gerçek sahibi Süleyman Amcaları da hor görün öyle mi? 
Suriye’den gelen milyonlara ENSAR olalım eyvallah ancak; Süleyman GÜNEŞ vs.. gibi bu ülkenin kurtuluş savaşını gerçekleştiren temiz ruhlu  insanımız çöplerden ekmek toplarken birazda yüzümüz kızarsın diye ( hala o yüz kaldıysa) önemine binaen paylaşmak istedim.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI