• USD 4.8000
  • GBP 6.2404
  • EUR 5.5924

HAKİKAT EHLİLERİNE SELAM OLSUN - Mert ER

22 Aralık 2017 Cuma 13:40

İnternet ağı gününmüzde o kadar çok gelişmiştir ki yeni açılan siteler ve uygulumalar hem bilgisayarımızda hem de telefon ve tabletlerimizde, yaşadığımız günün hemen hemen her saniyesinde  hayatımızın  ayrılmaz bir bütünü haline geldi.  Bu uygulamluarda kimi zaman fotoğraflarımızı paylaşıyoruz, paylaştığımız fotoğraflara yorum yapıyoruz. Kimi zaman duygu ve düşünceledimizi paylaşıyoruz ve haber okuyoruz. Fakat bu sosyal ağı kötü amaçlı kullananlar da var.

 Bir insanın şahsına ve ininançlarına hiç haya etmeden; vijdansızca, alçakça hakaret eden insanlar var. Birbirlerinin gıybetini, iftirasını eden insanlar var. Bunu yaparken de hiç düşünmezler; bu insanarı çevresine karşı küçük düşürürmüyüm, bu attığım iftira ve suçlamalar ortaya çıkarsa ne yaparım. Eger ki bu suçlayıp kalbini kırdığım kişinin gönlünü allah seviyorsa, ya veli kuluysa. Başıma neler gelir diye düşünmezler. Bakıyorum o kadar çirkin şeylerden bahsediyorlar ki bazen çok üzülüyorum. Bazen bunu o kadar basit şekilde yapıyorlar ki şaşırıyorum ki. İftira atan kişnin fotosu, altına da bu kişi bunlurı söyledi. Bunluru nemen inanan insanlar var. Hemene araştırmadan tepki gösterenler var.  Canlı yayına  çıkartıp din adı altında bilip bilmeden konuşanlar var. Ama nedense kimse bunlura tepki göstermiyorlar. Ama biri çıkıp hakikatı konuştuğunda, neden se bir takım kimseler rahatsız oluyar.

 Allah iftira atanlarıın şerrinden korusun. Allah hakikat ehli, tasavvuf ehli insanların sayısını arttırsın. Şüphesizki  Allah hakikati söyleyenlerin sırtını yere getirmeyecektir. Hakikit su gibidir, kayayı bile delip geçer.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI