Paraya Tapanların Vah Haline - 1 - BARIŞ SANIGÖK

9 Şubat 2018 Cuma 14:44

Yeryüzü kıtalarında hareket ederek rızkımdan sahip olup yeyiniz.

Kâinatın yaratıcısı olan Yüce Allah c.c derki;

Ey kullarım;

Para anlamında, dinar ve dirhem adı ile anılan, alış-verişte vasıta oluşumunu sağlayan aracı, sizler için var ettim. Onunla kazançlar sağlayıp, hayatınıza düzen vasıtası olarak, elbiseler satın almanızı, hayırlar yapmanızı, zekat verip duada, Esmâ-ul Hunsâ (Allah’ın İsimleri)`nın anılması sebebine vesile olsun ve onların varlığı ile güç ve nimet sahibi olup, bana şükretmenizi, bana gelen yollarda hayırlar işleyerek, bana itaâtinizde destek bulmanızı, kendinize olanların vasıtası ile  bana gelen yollarda, onları kullanmanıza, Cennetime hak kazanmanız, Cehennemden korunmanızın yanı sıra, ateşimden korku hallerinden sakınmanızı, sağlayan ortamı geliştirmek gayesi ile yarattım.

Sizler ise dünyayı tercihen, onları kendinize güç kaynağı olarak değerlendirdiniz. Bana karşı olan isyanlarınızda, onları kullanıp baş tacı ederek, benim dışımda kendinize mabud edindiniz.

Yasalarımın kitabını hiç sayıp, ayak altına aldınız.

Kendi evlerinizi yücelttiniz, sevgi evimi aşağıladınız. Evlerinizi süs eşyaları, görüntü donanımları ile donattınız. Evimi harabeye çevirdiniz. Siz İnsanın asla bir özelliği yoktur, hatta sizler seçkin kişler de değilsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI