• USD 6.2718
  • GBP 8.2689
  • EUR 7.3437

ADANA'DA MHP - İBRAHİM İSBAHA (Konuk Yazar)

9 Temmuz 2018 Pazartesi 09:20

Türkiye artık yeni bir döneme girdi. Sancısız, sorunsuz ve kavgasız bir şekilde. 

İç ve dış çevrelerin ellerini oğuşturup beklediği kaos ve kriz yaşanmadı. Hain tuzaklar boşa çıktı. Milletimiz sağduyusuyla bu çevrelere hakettiği dersi bir kez daha verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri artık geride kaldı. Bundan sonrası artık birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, sıkılmış yumruk gibi iri ve diri olmak.

Bu arada seçimden çıkarılacak dersler de yok değil. Sandık sonuçlarının da değerlendirilmesi ve önümüzdeki yerel seçimler için şimdiden bir çalışma proğramı belirlenmesi gerekir. Adana özelinde gerçeği söylemek gerekirse Milliyetçi Hareket Partisi oyları ciddi bir düşüş gösterdi. 

Milliyetçi Hareket Partili bir gazeteci olarak Adana'da alınan bu sonuçları haketmedik diye düşünüyorum. Yazımın başında hemen belirtmek istiyorum, bu bir tespit, suçlu arama değil.

Sadece demek isterim ki Milliyetçi Hareket Partisi olarak nerede hata yapıldı ki, parti Adana'da ciddi oy kaybına uğradı..? İnanıyorum ki, MHP'nin Adana yönetim kadroları bugünden tezi yok oy kaybı nedenlerini masaya yatıracaklar ve gerekli tedbirleri alacaklardır.

Yorulan arkadaşlar varsa istirahat  etmesini bilecek. 

Milliyetçi Hareketin her mensubu bir kıymettir. Bir değerdir. Milliyetçi Harekette "Ben" olmaz, biz olur.

Bu cümlelerden olmak üzere, MHP'nin Adana'da kısa bir sürede eski gücüne kavuşacağına inanıyorum. 24 Haziran'ı  bir yol kazası olarak değerlendiriyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Adana'nın kuruluş vilayetidir.

Mevcut Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli, Adana'mızın yetiştirdiği mümtaz bir şahsiyettir. Siyasetin Bilge Adamıdır. Eşsiz öngörüsü ile seçimlere damga vurmuştur. Önce MHP'yi ele geçirmek isteyenlere sonra da MHP'yi baraj altında bırakma ve siyaseten bitirme planlarını darmadağın etmiştir. 

Gönül isterdi ki, Adanalılar olarak Sayın Devlet Bahçeli'nin yüzünü güldürelim.

24 Haziran seçimlerinde malesef bu gerçekleşmedi.

Zaman geçmedi diye düşünüyorum.

Önümüzde yakın bir tarihte Mahalli idareler Seçimleri yapılacak.

Kulislerde Kasım 2018 tarihi dolaşıyor ancak seçimler zamanında yani 31 Mart'ta da yapılacak olsa zaman az kaldı.Şimdiden mahalli idareler Seçimleri için Adana'da teyakkuz haline gelinmelidir.Adana siyasi tarihinde MHP her zaman rüzgar estirmiştir.

Netice olarak:

Tahammülsüzlüğü bırakırsak,

Dedikodu ve çamur atmayı bırakırsak,

İnsanları seversek,

Başarıları kıskanmasak,

Liderin söylemlerini iyi takip edersek,

Başarısız olunmasına neden olmaz diye düşünüyorum..


Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI