• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Hüseyin Oprukçu ve Yöneticilik - İBRAHİM İSBAHA (Konuk Yazar)

30 Temmuz 2018 Pazartesi 09:14

 

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ'nin Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu,yoğun çalışma temposuna rağmen güleryüzü ve vatandaşla kurduğu olumlu diyaloğla dikkat çekiyor.

Deneyimli bir yönetici olmasının yanı sıra yerel yönetimlerde bilgi birikimi ve çalışma temposuna sahip olan Oprukçu, gerek çalışma arkadaşları ve gerekse de vatandaşların takdirini kazanmış durumda.

Başkan Hüseyin Sözlü yönetiminde ASKİ olarak kentin sorunlarına çözüm arayışlarını sürdüren Oprukçu, çalışma ortamında etrafındakilere huzur ve güven veren yapısıyla da beğeniliyor.

İşyerinde sağlıklı bir çalışma ortamı yaratılması ve huzurun hakim kılınmasının,çalışanların verimini yükselttiğini iyi bilen Oprukçu, bu anlayış doğrultusunda, çok iyi bir yönetim becerisi ortaya koymaktadır.

Bu anlamıyla da Büyükşehir Belediyesi bürokratları arasında önemli bir yere sahiptir.

Bu özelliği de en başta birlikte çalışğı çalışma arkadaşları ve belediye bürokratları tarafından da çok iyi bilinmektedir.

Eleştirilere göğüs germesi, olumlu ve yapıcı eleştirileri değerlendirmeye alması, sorunlara çözüm üretmedeki pratikliği ve zamanı iyi değerlendirmesi önemli yöneticilik vasıfları arasındadır.

5 milyona yaklaşan devasa bir kente hizmet verebilmenin zorluklarına gögüs geren ASKİ Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu,hizmet interlandı genişleyen ASKİ'nin vatandaşa en iyi hizmeti verebilmesi için hızlı, organizew ve donanımlı olmasında önemli bir yere sahip.

Makamını vatandaşa açmakla birlikte kendisi de kentin her noktasına hizmet götüren ekiplerle beraber olan Oprukçu, ekip anlayışına sahip olmasıyla da farklılık gösteriyor. 

Çalışma arkadaşlarının fikirlerine değer veren Oprukçu, sorunların çözümünde herkesin görüşlerini birlikte değerlendirip, tüm seçenekleri de ele alarak en doğru sonuca ulaşılmasını sağlıyor.

Ekibine tam güvenmenin yanı sıra kollektif çalışma anlayışı ve ekip ruhuna inanması da Oprukçu'nın yöneticilik başarısına katkı koyan özelliklerinden biridir.

Vatandaşın her an kapısını çalabileceği imkanı yaratan, çalışma ortamında huzur ve güveni tesis eden, kentin sorunlarının çözüm noktasında ASKİ'nin başarı çıtasını yükselten Hüseyin Oprukçu, kendisini bu göreve taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü de mahçup etmemiş oldu.

Başkan Hüseyin Sözlü'nün, milliyetçi ve üretken belediyecilik anlayışını hayata geçiren Hüseyin Oprukçu ve çalışma arkadaşları Adanalılara bekledikleri hizmeti verebilmenin gönül rahatlığını yaşıyor.

Bu cümlelerden olmak üzere;

- Eğer ki kentin hiç bir noktasında susuzluk çekilmiyorsa...

- Eğer ki kara kışta hiç bir yerde sel felaketi yaşanmıyorsa...

- Eğer ki kanalizasyonlardan su taşmaları yaşanmıyorsa...

- Eğer ki açık dere yatakları bataklık haline dönmemiş ve haşare yuvası olmamışsa...

Bunda Büyükşehir Belediyesi ASKİ'nin yoğun çalışma temposu ve Hüseyin Oprukçu'nun yöneticilik başarısı vardır...


Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI