Veteran Tenis Turnuvası: Ödüller Sahiplerini Buldu

11. Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası düzenlendi

11. Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası düzenlendi

Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası büyük bir coşkuyla sona erdi. 376 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye girenler ödüllerini aldı.

Adana Masa Tenisi İhtisas Kulübü tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çukurova Üniversitesi'nin destekleriyle düzenlenen 11. Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası, Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı'nda görkemli bir finalle sona erdi. 23 ülkeden 60'ı kadın olmak üzere toplam 376 sporcu, 40 masada mücadele ettiği uluslararası turnuvada, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, Federasyon Başkanı Oktay Çimen, Dünya Masa Tenisi Federasyon Başkanı (ITTF) Petra Sörling, Sarıçam Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar,  dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını takdim etti.

ITTF Başkanı Petra Sörling'in üçüncü kez Adana'ya gelerek onur konuğu ve oyuncu olarak katıldığı Geleneksel Uluslararası 11. Veteranlar Turnuvası'nda, Sörling, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Adana Valisi Yavuz Selim Köşger bir gösteri maçı gerçekleştirdi.

Adana'nın masa tenisi turnuvaları arasında öncü bir konumda bulunduğunu belirten Organizasyon Komitesi Başkanı Kemal Sağ, "Yurtdışından ve yurtiçinden gelen tüm sporculara teşekkür ediyoruz. 11. kez düzenlediğimiz bu turnuvanın artan ilgiyle daha geniş kitlelere ulaşması, bizleri son derece gururlandırıyor" dedi.

Adana Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası'nın Türkiye'nin en büyük katılımlı organizasyonlarından biri olduğunu vurgulayan ÇİLTAR Adana Masa Tenisi İhtisas Kulübü Başkanı Dr. Ali Türemiş, "Adana'nın marka organizasyonlarından biri olan Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası, Türkiye'nin en büyük şehrinde düzenlenen bir masa tenisi etkinliği olarak markalaştı. Gelecekte yerel yönetimlerin daha duyarlı olacağını ve gerekli desteği vereceğini umuyoruz. Herkesin masa tenisine destek olması önemlidir" şeklinde konuştu.Adana'da düzenlenen 11. Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası, uluslararası bir masa tenisi şölenine dönüştü. 23 ülkeden 376 oyuncunun katıldığı turnuva, çeşitli etkinliklerle zenginleşti.

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı