1490 Camide Vatandaşlar Bilgilendirildi

1490 camide vatandaşlar bilgilendirildi

1490 camide vatandaşlar bilgilendirildi

Adana'da, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Müftülüğü, internet üzerinden yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları bilgilendirmek amacıyla ortak bir çalışma başlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ve İl Müftülüğü, internet dolandırıcılığıyla mücadele etmek ve vatandaşları bu tür suçlara karşı bilinçlendirmek için iş birliği yaptı.
Bu çerçevede, İl Müftüsü Mehmet Taşcı, cuma namazı öncesi Sabancı Merkez Camisi'nde bir vaaz vererek "siber dolandırıcılık" konusunda bilgilendirme yaptı.
Kent genelindeki 1490 camiden merkezi bir sistemle aynı anda dinlenen vaazda Taşcı, sosyal medya ve güvenli internet kullanımıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.
Taşcı, dolandırıcıların çeşitli yollarla insanları kandırmaya ve paralarını çalmaya çalıştığını vurgulayarak, "Dolandırıcılar, her ortamda ve her zaman farklı taktikler deniyorlar. İnsanları kandırmak için her yolu deniyorlar." dedi.
Ayrıca, dolandırıcıların seçim dönemleri ve ramazan ayını fırsat olarak gördüğünü belirten Taşcı, vatandaşları sahte ilanlara karşı uyardı.
Telefonda kendilerini hakim, savcı veya polis olarak tanıtan kişilere itibar edilmemesi gerektiğini de vurgulayan Taşcı, cami avlusunda dağıtılan broşürlerle vatandaşları dolandırıcılık konusunda bilgilendirdi.
Polisler de namaz sonrasında cami avlusunda bulunan vatandaşlara dolandırıcılığa karşı alınabilecek önlemleri içeren bilgilendirme broşürleri dağıttı.

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı