29 Ekim Kadınları Derneği Seyhan Belediyesi Projelerini Gezdi

29 Ekim Kadınları Derneği Seyhan Belediyesi Projelerini Gezdi

29 Ekim Kadınları Derneği Seyhan Belediyesi Projelerini Gezdi

29 Ekim Kadınları Derneği Adana Şubesi üyeleri, Seyhan Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleri incelemek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe katıldı. Katıldıkları etkinliğin ardından www.gazette.com.tr muhabirlerinden Yusuf Yıldız’a konuşan 29 Ekim Kadınları Derneğii Adana Şube Başkanı Aysel Ulusoy, ‘’Seyhan Belediyesinin hayata geçirdiği proje kadar bizi memnun eden husus kadınlara sağladıkları istihdam oldu’’ dedi.


Başkan Ulusoy, ‘’Bu etkinlikte bulunmamızın nedeni Başkan Kemal Akay’ın bugüne kadar vatandaşın vergilerini nereye, ne kadar harcadıklarını gösteren bir etkinlik tertipledik. Seyhan Belediyesi’ndeki görevli arkadaşlar bizlere tek tek yaptıkları projeleri gösterdiler. Bizim derneğimiz için önemli olan husus yapılan işlerden ziyade, kadına yapılan istihdam sağlamaları oldu. Bunun yanı sıra yapılan projeler dışında öğrencilere burs vermeleri, kıyafet ihtiyaçlarının giderilmesi ve durumu olmayan ailelere aş evlerinde yemek ikram edilmesi bizi memnun eden bir diğer husus oldu. Yaptıkları projelerden dolayı Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a ve Seyhan Belediyesi’ne böyle bir etkinlikte bizi kabul ettikleri için teşekkürlerimizi iletiyoruz” diye konuştu.


Projeleri İncelediler

29 Ekim Kadınları Derneği Adana Şubesi üyeleri etkinlik kapsamında Seyhan’ın çeşitli bölgelerinde bulunan 6 farklı projeyi gezdi. Akif Kemal Akay’ın başkanlığı döneminde hayata geçirdiği projeleri incelemek amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan dernek üyeleri, hayata geçirilen projelerden çok memnun kaldıklarını dile getirdi. Üyeler, tesis gezisi programı boyunca Yeşil Yuva Bilgi Evi, Kadın Dayanışma Merkezi, Dikimevi, Selman-ı Pak Kültür Merkezi’nde yemek molası, SEYTİM, Özgür Kadın Parkı’na gidildi. Kompost Tesisleri ve Kırsal Kalkınma Merkezi’ne ait bilgilerde gezi esnasında yolcularla paylaşıldı.Akif Kemal Akay’da Ziyarette Bulundu

Selman-ı Pak Kültür Merkezi’nde yemek molası veren dernek üyelerine Başkan Akif Kemal Akay’da katıldı. Dernek üyeleri ile birlikte yemek yiyen Akay üyeler ile sohbet etti.


 

Etiketler:
seyhanbelediyesi29ekimkadınlarıderneğiprojeziyareti

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER