4 FETÖ Sanığı Hapis Cezası Aldı

4 FETÖ sanığı hapis cezası aldı

4 FETÖ sanığı hapis cezası aldı

Adana'da, FETÖ'ye yönelik olarak görülen davada, farklı meslek gruplarından dört sanık yargılandı. Bu sanıklardan biri, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Diğer üç sanık ise "örgüte yardım etme" suçundan 1 yıl 13'er ay hapis cezasına mahkum edildi. 

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuksuz sanıklar Ö.K, A.Ç, C.Y. ve M.K. ile avukatları hazır bulundu.
Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanıkların örgüt elebaşının talimatları doğrultusunda Bank Asya hesaplarında belirgin artışlar olduğunu, örgütsel toplantılara katıldıklarını, örgüt üyeleriyle irtibatlı olduklarını ve örgüt faaliyetlerine katkı sağladıklarını öne sürdü. Savcı, sanıkların örgüt üyeliği ile ilgili deliller ve KHK ile kapatılan bir dernekteki üyelik kayıtlarını gerekçe göstererek cezalandırılmaları gerektiğini belirtti.
Sanıklar ise suçlamaları reddederek örgüt üyesi olmadıklarını ve FETÖ'ye finansal destek sağlamadıklarını savundular ve beraat talebinde bulundular.
Mahkeme heyeti, delilleri değerlendirerek sanıkların suçlu olduklarına hükmetti. Buna göre, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan sanığa 6 yıl 3 ay, diğer sanıklara ise "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme" suçundan 1 yıl 13'er ay hapis cezası verdi ve mevcut hallerinin devamına karar verdi.

 

DİĞER HABERLER

MEB
MEB'den Gastronomi Festivali
18 Nisan 2024 Perşembe