Adana Barosu’nda 86 avukata sertifikalı CMK Eğitimi verildi

Adana Barosu’nda 86 avukata sertifikalı CMK Eğitimi verildi

Adana Barosu’nda 86 avukata sertifikalı CMK Eğitimi verildi

Adana Barosu tarafından düzenlenen sertifikalı Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) konulu meslek içi eğitim semineri başarıyla tamamlandı.


Adana Adliye Sarayı Avukatlar Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim, iki gün sürdü. Seminere 86 avukat katıldı.

Eğitimin başlangıcında CMK Komisyonu Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Neval Yurtdaş açılış konuşması yaptı.

Eğitim çalışmalarının baroların da kalitesini yükseltmeye katkı yaptığını belirten Av. Yurtdaş, “Eğitim programlarını özenle hazırlıyoruz. Aktif olarak çalışmaya katılan tüm katılımcılara ve özveriyle zaman ayırarak hiçbir karşılık beklemeksizin eğitim çalışmasının başından sonuna kadar çalışmada yer alan eğitimcilerimize teşekkür ederim” dedi.

Konuşmanın ardından Adana Barosu üyesi avukatları; Av. Battal Özer, Av. Bedirhan Tuna Yıldız, Av. Filiz Feyhan Aksoy Karakoç, Av. Neval Yurtdaş ve Av. Kübra Mimaroğlu tarafından verilen eğitimde; Zorunlu Müdafilik ve Avukata Erişim Hakkı, Müdafi ve Vekil Hakları, CMK’da Seri ve Basit Muhakeme Usulü, Soruşturma Evresi, CMK İç Yönergesi-Baronet Uygulaması, Kovuşturma, İnfaz-Cezaevi Uygulamaları hakkında katılımcılara önemli bilgiler aktarıldı.

Eğitime katılan avukatların sorularının cevaplandırılmasıyla program sona erdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER