Adana Büyükşehir’de İşçi Kıyımı Endişesi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işçi kıyımı endişesi

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde çalışanlar son zamanlarda işten çıkartılma tedirginliği yaşıyor.


Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işçi kıyımı endişesi

Son Yerel Seçimlerde belediye başkanlığına seçilen Zeydan Karalar'ın tekrar seçilmesinin ardından, belediyede çalışan personelin endişeleri artmış durumda. Geçtiğimiz günlerde Halkla İlişkiler Biriminde çalışanlarla bir araya gelen Karalar'ın, "Burada da ne çok çalışan varmış" şeklinde bir yorum yapması, mevcut personelin, “İşten mi çıkartılacağız” korkularına neden oldu.

BELEDİYE MEMURLARININ SEÇİMLERDEN BU YANA SOSYAL HAKLARININ ÖDENMEDİĞİ İDDİASI

Seçimlerden bu yana belediyedeki memurlara söz verdiği sosyal haklardaki yükseltmenin yapılmadığı iddiaları da gündemde. Bu durum, belediyede çalışanlar arasında büyük bir belirsizlik ve endişe yaratırken, uzun yıllardır belediyede hizmet veren personelin, iş güvencesi konusunda yaşadığı kaygılar, daha da artmış durumda. Seçimlerden bu yana maaşlarını alamayan belediye memurları, belirsizlik ve endişe içinde.

Ayrıca Zeydan Karalar’ın, belediye çalışanlarına seçim öncesi maaşların yükseltilmesi sözünden de vazgeçtiği iddiaları, belediye içerisinde en çok konuşulan konular arasında.

ZEYDAN KARALAR: “BURADA DA NE ÇOK ÇALIŞAN VARMIŞ” YORUMU

Zeydan Karalar'ın çalışanlarla yaptığı "Burada da ne çok çalışan varmış" şeklindeki yorumun, personel üzerinde yarattığı olumsuz etkiler göz ardı edilemez. Bu tür yorumların, çalışanların motivasyonunu ve iş performansını olumsuz etkileyebileceği gibi çalışanlar, belediye başkanından aldıkları destek ve güvence ile daha verimli bir şekilde çalışabilir. Karalar’ın yaptığı yorumlar, belediye personelinin motivasyonunu olmuşuz etkilediği ileri sürüldü.

Yerel Seçim propagandalarında, işçi çıkarmama vaadi veren Zeydan Karalar’ın, seçim kampanyaları sırasında Adanalılara verdiği hizmet sözünü de belediye işçilerini işten çıkarmama sözünü de tutması bekleniyor.

 

DİĞER HABERLER

Adana Valisi Köşger, Kozan’da
Adana Valisi Köşger, Kozan’da
23 Mayıs 2024 Perşembe