Adana'da Baba Destek Programı Düzenlendi

Adana Büyükşehir Belediye'sinden 'Baba'lara destek

Adana Büyükşehir Belediye'sinden 'Baba'lara destek

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile iş birliği yaparak Baba Destek Programı (BADEP) düzenledi.


Adana Büyükşehir Belediyesi
Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Gündüz Bakımevlerin’de öğrenim gören 3-6 yaş arası çocuklar ile babalarına yönelik 13 haftalık bir atölye ve eğitim programı düzenlendi.



Bu programda, yüz yüze teknikler kullanılarak babaların ebeveynlik rollerini desteklemek, çocuklarıyla sağlıklı iletişim kurmalarını sağlamak, çocukların gelişimlerini desteklemelerini ve babalarda davranış değişikliği oluşturmayı hedefleniyor.

Programın 13 oturumu boyunca; babanın rolü, etkili iletişim, aile tutumları, demokratik ilişki ve empati, olumlu davranış geliştirme, sosyal ve duygusal gelişim, zihinsel gelişim, okul-arkadaşlar ve baba, bedensel ve cinsel gelişim, çocukla zaman geçirmek ve oyun, yaşam zorlukları ve baba, çocuğun sorumluluk kazanması gibi konular ele alındı.

Programa düzenli katılım sağlayan 11 baba, 13 haftanın ardından Baba Destek Programı kapsamında sertifikalarını alarak programı başarıyla tamamladı.

 

Etiketler:
Adana Büyükşehir Belediyesi

DİĞER HABERLER

Adana
Adana'da kayıp genç ölü bulundu
29 Şubat 2024 Perşembe
Çukurova
Çukurova'dan işçilere rekor zam
29 Şubat 2024 Perşembe
Adana
Adana'da İlham Zirvesi düzenlendi
28 Şubat 2024 Çarşamba