Adana Kamp Yerleri 2024 Güncel

Adana en iyi kamp alanları nerede ?

Doğal güzellikleri ve plajları ile bilinen Adana’nın en iyi kamp alanlarını sizler için derledik.


Adana en iyi kamp alanları nerede ?

Adana, sene boyunca yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de sık sık ziyaret ettikleri şehirlerimiz arasında yer almaktadır.

Adana'da doğayla iç içe huzurlu bir kamp tatili geçirmek isteyenler için çeşitli kamp alanları mevcuttur. İşte Adana'daki en iyi kamp alanları:

Körkün Kanyonu Kamp Alanı
Adana'nın Karaisalı ilçesinde, şehir merkezine yaklaşık 61 km uzaklıkta yer alan Körkün Kanyonu, sessiz ve sakin bir ortam arayanlar için idealdir. Girişin ücretsiz olduğu bu alanda tuvalet, duş, çeşme, market ve elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp yapacakların tüm ihtiyaçlarını önceden temin etmeleri gerekmektedir.

Yerköprü Kanyonu Kamp Alanı
Karaisalı ilçesinde, Adana merkeze 50 km uzaklıkta bulunan Yerköprü Kanyonu Kamp Alanı, etkileyici manzarasıyla dikkat çeker. İlçeye 10 km mesafedeki bu alana toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir. Girişin ücretsiz olduğu kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik ve market gibi olanaklar yoktur.

Dokuzoluk Kanyonu Kamp Alanı
Karaisalı ilçesinde bulunan bir diğer kamp alanı olan Dokuzoluk Kanyonu, huzurlu bir kamp tatili için idealdir. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanamayan bu alana özel araçla gitmek gerekmektedir. Girişin ücretsiz olduğu alanda tuvalet, çeşme ve piknik masaları gibi olanaklar mevcuttur.

Bahçecik Piknik ve Kamp Alanı
Bahçecik Kapıkaya Kanyonu'na yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Bahçecik Piknik ve Kamp Alanı, sakin ve temiz bir ortam sunar. 20 metrelik yükseklikten akan Bahçecik Şelalesi'nin manzarası eşliğinde keyifli anlar yaşatan bu alana giriş ücretsizdir. Belediye tarafından inşa edilmiş piknik masaları ve kamp alanları bulunmasına rağmen, tuvalet, duş, çeşme ve elektrik gibi olanaklar mevcut değildir.

Örcün Kamp Alanı
Seyhan ile Çatalan Barajı'nın arasında, şehir merkezine 20 km uzaklıkta konumlanan Örcün Kamp Alanı, orman manzarası ile dikkat çeker. Girişin ücretsiz olduğu bu alanda tuvalet, duş, elektrik ve çeşme gibi olanaklar bulunmamaktadır. Yakınlarda yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir market de yoktur.

Yumurtalık Belediyesi Gençlik Kamp Alanı
Adana merkezine yaklaşık 1 saatlik mesafede yer alan Yumurtalık Belediyesi Gençlik Kampı, deniz kenarında konumlanmıştır. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilen bu alana giriş ücretsizdir. Alanda tuvalet ve çeşme bulunurken, yeme-içme ihtiyaçları yakınlardaki tesislerden karşılanabilir.

Çukurova Üniversitesi Kamp Alanı
Yumurtalık sınırlarında bulunan Çukurova Üniversitesi Kamp Alanı, sakin bir kamp tatili arayanlar için uygundur. Çukurova Üniversitesi'nin yönetiminde olan bu alana giriş ücretsizdir. Kamp alanında tuvalet bulunmasına rağmen, çeşme, duş, elektrik ve market gibi olanaklar mevcut değildir.
 

DİĞER HABERLER

Korkunç kazada 4 yaralı
Korkunç kazada 4 yaralı
17 Haziran 2024 Pazartesi
Tarlada feci yangın
Tarlada feci yangın
17 Haziran 2024 Pazartesi
Restoranda feci yangın
Restoranda feci yangın
16 Haziran 2024 Pazar
Adana 2024 kurban kesim yerleri
Adana 2024 kurban kesim yerleri
15 Haziran 2024 Cumartesi
Huzurevi sakinlerine sürpriz
Huzurevi sakinlerine sürpriz
15 Haziran 2024 Cumartesi
Arı kovanında uyuşturucu bulundu
Arı kovanında uyuşturucu bulundu
15 Haziran 2024 Cumartesi
Ekonominin kalbi AOSB
Ekonominin kalbi AOSB
15 Haziran 2024 Cumartesi