Adana Kitap Fuarı'na Yoğun İlgi

Adana Kitap Fuarına ziyaretçi akını

Adana Kitap Fuarına ziyaretçi akını

Adana Çukurova 16. Kitap Fuarı, Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde geçtiğimiz cumartesi günü açıldı. Adana ve bölge şehirlerinden gelen kitapseverlerin adeta akınına uğruyor.


Çukurova Kitap Fuarı, bu yıl 300’e yakın yayınevi, marka ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenleniyor. 2024 yılının ilk kitap fuarı panel, söyleşi, şiir dinletisi ile çocuk etkinliklerinden oluşan 93 kültür etkinliğine ev sahipliği yapan fuara Adanalıların yoğun ilgisi devam ediyor.


 

İLYAS SALMAN FUARDA

Çukurova Kitap Fuarı’nın, bölge için önemli bir kültür şöleni olduğunu ve okuma alışkanlıklarına olumlu katkı sağladığını belirten İlyas Salman, “Adana için çok değerli bir etkinlik, ben kitaplarımdan ziyade sinema filmlerim nedeniyle ün kazanmış bir sanatçıyım. Maalesef günümüzde kendisinin yazar olduğunu iddia eden insanlar bile kitap okumamış kimselerdir. Türkiye’de gençlerin kitap okuma alışkanlığı kazanması şart. Adana Kitap Fuarı bu açığı kapatacak bir etkinlik oldu. Umarım gençlere ve Adanalılara bir faydası dokunur” şeklinde konuştu.


 

SON GÜN 22 OCAK PAZARTESİ

Kapılarını 22 Ocak Pazartesi gününe kadar açık tutması beklenen etkinliğe Ahmet Telli, Ayşe Kulin, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Behiç Ak, Buket Uzuner, Doğu Yücel, Hicabi Demirci, Kemal Varol, Mine Söğüt, Murathan Mungan, Şükrü Erbaş, Timur Soykan'ın da aralarında olduğu 500’e yakın şair ve yazar imza günlerinde okurlarıyla buluşacak. 


 

Etiketler:
Adana Kitap Fuarı

DİĞER HABERLER

Adana
Adana'da kayıp genç ölü bulundu
29 Şubat 2024 Perşembe
Çukurova
Çukurova'dan işçilere rekor zam
29 Şubat 2024 Perşembe
Adana
Adana'da İlham Zirvesi düzenlendi
28 Şubat 2024 Çarşamba
Çöplük sorununa çözüm sözü
Çöplük sorununa çözüm sözü
28 Şubat 2024 Çarşamba