Adana Valiliği'nden İşkence İddialarına Yanıt

Adana Valiliği’nden ‘işkence’ iddialarına yanıt

Adana Valiliği’nden ‘işkence’ iddialarına yanıt

Adana Valiliği, sosyal medyada ve bazı basın-yayın organlarında yer alan ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdikleri için polis tarafından iki gence’ işkence edildiği iddialarına yanıt verdi.


Valiliğin sosyal medya platformu X’te yer alan açıklamasında, “Sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında Seyhan ilçesinde kendi aralarındaki sohbette Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdikleri için polis tarafından durdurulan iki gence sokak ortasında işkence yapıldığı iddialarının yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.” denildi.

Açıklamanın devamında, 23.03.2024 günü Seyhan ilçesine bağlı Çakmak Caddesi üzerinde devriye ekibi tarafından durdurulan plakasız motosiklet sürücüsü 2006 Yüreğir doğumlu, kasten yaralama suçundan iki kaydı bulunan T. A. B. isimli şahsın ehliyetsiz olduğu fark edildiği bildirildi.

Açıklamada olayın devamında trafik ekibi talep edildiği ve trafik ekibi tarafından şahsa cezai işlem uygulandıktan sonra bahse konu şahıssın, elinde bulunan elektrikli testereyi göstererek görevli memuru tehdit ettiği, küfür ve hakarette bulunarak polise mukavemet gösterdiği aktarıldı.

Mukavemet gösteren şahsın gözaltına alındığı ve hakkında Adana İl Emniyet Müdürlüğünce tahkikat başlatıldığı ifade edilen açıklamada, söz konusu olayla ilgili iddiaların asılsız olduğu ve konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir ilgisi bulunmadığı vurgulandı.

 

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı