Adana Valiliği'nden Kaçak Hayvan Kesimi Açıklaması

Adana Valiliği'nden kaçak hayvan kesimine ilişkin yeni açıklama

Adana Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi'nde bir kasabın dükkân önünde yapıldığı iddia edilen kaçak hayvan kesimi ile ilgili olarak sosyal medyada çıkanların gerçeği yansıtmayan iddialar üzerine yeni bir açıklama yayınladı.

Adana Valiliği'nden kaçak hayvan kesimine ilişkin yeni açıklama

Valilik tarafından yapılan açıklamada, iş yerine cezai işlem uygulandığı ve etlerin imha edildiği belirtilirken, sosyal medyada Valiliğe hakaret içeren yorumlar nedeniyle erişim engeli kararı alındığı da vurgulandı.Valilik, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve erişim engeli aldırdığı iddialarının asılsız olduğunu kamuoyuna duyurdu.
Adana Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, şunlar kaydedildi:
'Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarında ve bazı basın yayın organlarında yer alan, ilimiz Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi'nde bir kasabın dükkân önünde gıda güvenilirliği ve hijyen standartlarına uymayacak bir şekilde kaçak ve usulsüz hayvan kesimi yaptığı görüntülerle ilgili iş yeri sahibi 2005 Şanlıurfa doğumlu İ. H. Ş. isimli TÜRK VATANDAŞI hakkında zabıta ekiplerince kaldırım işgalinden 977 TL, kaçak kesimden 2.020 TL, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince ise kesimhane dışında kaçak kesimden 146.000 TL cezai işlem uygulanmış ve işletme mühürlenerek iş yerinde bulunan etler imha edilmiş ve bahse konu olayla ilgili Valiliğimizce 12 Haziran 2024 tarihinde basın açıklaması yapılmıştı. Bugün bazı sosyal medya hesaplarında, bahse konu olayla ilgili olarak gerçeği yansıtmayan iddiaların yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.Hayvan pazarlarını ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olarak kurmak ve işletmek, mezbahaların yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre faaliyet göstermelerini sağlamak ve iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatını vermek kanun gereği belediyelerin görevi olmasına rağmen; olayın akabinde bazı sosyal medya hesaplarında Valimize hakaret içeren yorumlar olduğu görülmüş ve 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun gereği erişim engeli kararı alınmıştır. Valiliğimizin Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi'nde bir kasabın dükkân önündeki hayvan kesimi yaptığı görüntülerle ilgili erişim engeli aldırdığı iddiaları gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'
 

DİĞER HABERLER

15 Günlük Hava Durumu I Adana
15 Günlük Hava Durumu I Adana
24 Temmuz 2024 Çarşamba
MHP Sarıçam
MHP Sarıçam'dan aşure günü
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Çakın: İkinci buluşma Ekim’de
Çakın: İkinci buluşma Ekim’de
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Adana’da korkutan orman yangını
Adana’da korkutan orman yangını
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Karpuz tezgahında silah yakalandı
Karpuz tezgahında silah yakalandı
24 Temmuz 2024 Çarşamba