Adana Valiliği’nden Yıllık İşletme Cetveli Uyarısı

Adana Valiliği’nden ‘Yıllık İşletme Cetveli’ uyarısı

Adana Valiliği’nden yapılan açıklamada, Sanayi Sicil Belgesine sahip firmaların ‘Yıllık İşletme Cetveli’ni İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ne vermeleri gerektiği aksi halde idari para cezası uygulanacağı uyarısı yapıldı.


Adana Valiliği’nden ‘Yıllık İşletme Cetveli’ uyarısı

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1. maddesine göre Sanayi Sicil Belgesine sahip firmaların, aynı kanunun 5. maddesine göre bir yıllık faaliyetlerini gösteren Yıllık İşletme Cetvellerini her yılsonu itibariyle en geç 4 ay içinde Bakanlığımıza (İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne) vermesi gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Sanayi işletmelerine kolaylık açısından, her yıl Nisan ayı sonuna kadar verilmesi zorunlu olan Yıllık İşletme Cetveli’nin http://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresi ve Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden e-devlet'e girilerek işlem yapılabildiği bildirildi.

 

SON TARİH 30 NİSAN!

Açıklamada, 2023 yılına ait Yıllık İşletme Cetvelini 30 Nisan 2024 tarihi sonuna kadar vermeyen firmalara 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 9. maddesi gereği 8 bin 322 TL idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

 

DİĞER HABERLER

Adana Valisi Köşger, Kozan’da
Adana Valisi Köşger, Kozan’da
23 Mayıs 2024 Perşembe