Adana'da Ağır Hasarlı Binalar Yıkılıyor

Adana'da Ağır Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor

Adana'da Ağır Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki ikiz depremlerden etkilenen Adana'nın Çukurova ilçesinde 11 bina yıkılıp çok sayıda kişi hayatını kaybetti

Şehir genelinde 8 ağır hasarlı bina için yıkım çalışmaları devam ederken, sosyete pazarının bulunduğu alanda orta hasarlı bir binanın yıkımı devam ediyor. Mağduriyet yaşayan insanlar AFAD tarafından yapılan sözleşmelere başvuruda bulunuyor.

En çok yıkımın yaşandığı yerlerden biri olan Yurt ve Güzelyalı mahallelerinde ağır hasarlı binaların yıkımının tamamlandığı belirtilirken, orta hasarlı binaların durumu belirsizliğini koruyor.


Deprem, tüm insanların psikolojisini olumsuz etkiledi. Psikolojik tedavi görenlerin eve gelmediği, korkularının depremin üzerinden on ay geçmesine rağmen devam ettiği belirtiliyor. Yaşanılan alan da deprem beklenen bir bölge olduğu için halk arasında sürekli bir endişe hali hâkim.Vatandaşlar, bu süreç içerisinde evlerini terk etmek zorunda kaldılar. Çok sayıda kişi hâlâ konteynerlerde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor.

 

Etiketler:
AdanaAğır Hasarlı BinaYıkımı Devam Ediyor

DİĞER HABERLER