Adana'da Bağlanmak Sergisi'nde 32 eser sergilendi.

Adana'da "Bağlanmak" isimli sergi sanatseverlerle buluştu

Adana'da "Bağlanmak" isimli sergi sanatseverlerle buluştu

Adana'da, 13 farklı sanatçının eserlerinden oluşan "Bağlanmak" sergisi sanat tutkunlarını ağırlıyor. Sergi, resim, heykel, video-art ve enstalasyon gibi çeşitli sanat dallarından 32 eseri bir araya getiriyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Mutfak Konağı'nda düzenlenen serginin küratörü Gökçe Kalkan, "Bağlanmak" temasının derinliklerine inerek, ilişkilerdeki karmaşıklığı ve duygusal bağları işliyor. Kalkan, sergiyle ilgili yaptığı açıklamada, insan ilişkilerindeki zorlukları ve çeşitli bağlanma biçimlerini ele aldıklarını belirtti.

Psikolog John Bowlby'ın bağlanma biçimleri üzerine yaptığı çalışmalara da atıfta bulunan Kalkan, sergiyle ziyaretçilere, ilişkilerdeki acı, tutku ve kaygının bağlanma biçimlerindeki rolünü sorgulama fırsatı sunduklarını dile getirdi.

Sergiye katılan sanatçılar arasında Beşir Kaya, Berk Kaya, Demet Güvendik Erçetin, Hakan Çapkan, Karcan Akmansoluk, Musa Hatan, Müge Süel, Nedim Çako, Oben Yılmaz, Özgür Eryılmaz, Semra Toksoy, Serap Beyhan Özergin ve Şükrü Aslan yer alıyor. 

DİĞER HABERLER