Gazette I Adana'da İsrail'in Gazze'ye Saldırıları Protesto Edildi

Adana'da İsrail'in Gazze'ye Saldırıları Protesto Edildi

Adana'da İsrail'in Gazze'ye Saldırıları Protesto Edildi

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi üyeleri, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti.

Ulu Cami, Cuma namazı sonrasında düzenlenen etkinlikte, katılımcılar Filistin bayrakları, döviz ve pankartlar taşıdı.

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi Başkanı Mahmut Eraslan, mazlumlar ile katiller arasında tavır almak için bir araya geldiklerini belirtti.

Eraslan, İsrail'in Filistinlileri hedef gözetmeksizin katlettiğini vurgulayarak, "Gazze'de göğüs göğüse çarpışmalarda büyük kayıplar veren korkak işgal ordusu, kullanılması yasaklanmış bombalarla hastaneleri vuruluyor. Gazze’de elektrik yok, su yok, internet yok. Yoğun bakımdaki bebekler ölüme mahkum edilmiş durumda. İnsan sağlığına hizmet eden kurumlara, hastanelere saldırı yapılması insanlık dışıdır, insanlık suçudur," ifadelerini kullandı.

Gazze'de gerçekleştirilen soykırıma dikkat çeken Eraslan, "Savaşlar dahil her dönemde hastaneler, saldırılmayan, en korunaklı alanlar olarak kabul görmüştür. Filistin Sağlık Bakanı kan revan içindeki cesetlerin ortasında basın açıklaması yaptı. İnsanı yaşatmak için çaba gösteren sağlık çalışanının canına kastetmek, insanlığı öldürmektir, vicdanlara savaş açmaktır. İnsan sağlığına hizmet eden kurumların hangi şartlarda, hangi gerekçe ile olursa olsun saldırıya maruz kalması kabul edilemez," şeklinde konuştu.

Eraslan, tavrın önemine vurgu yaparak, "Her şey gelip geçer, geriye sadece tavrımız kalır. Tavrımız bellidir. Bizler Kudüs'ün özgürlüğünden yanayız. Bizler Mescid-i Aksa'nın bir barış yurdu olarak kalmasından yanayız. Bizler nehirden denize kadar bağımsız bir Filistin devletinden yanayız. Filistin'i işgal eden, on binlerce kişiyi katleden, milyonlarca kişiyi sürgün eden, Mescid-i Aksa'ya defalarca alçakça saldırılar düzenleyenler bilmeli ki Filistin halkının, işgal güçlerinin katliam ve soykırımlarına karşı kendilerini savunma hakkı meşrudur ve sorgulanamaz," dedi.

 

Etiketler:
Ulu CamiMahmut EraslanGazzeFilistin halkı

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER