Adana'da Kuryeler Arasında Silahlı Çatışma Çıktı

Adana’da kurye ve pastane sahibi arasında silahlı kavga!

Adana'da meydana gelen olayda, kurye Mertcan I. (26) ile ismi öğrenilemeyen bir başka kurye arasında tartışma çıktı. Pastane işletmesi olayla ilgili bir açıklama metni paylaştı.


Adana’da kurye ve pastane sahibi arasında silahlı kavga!

19 Mayıs 2024 Pazar günü Adana Gürselpaşa Mahallesi Abidin Dino Bulvarı'nda meydana gelen olayla ilgili olarak, pastane sahibi yazılı ve videolu bir açıklama yaptı:

“19 Mayıs 2024 Pazar günü Gürselpaşa şubemiz önünde yaşanan talihsiz olayla ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu zorunlu açıklamayı yapıyoruz. Olay günü saat 18.20 sularında, beraberindeki iki çocuğuyla işletmemizden alışverişini tamamlayan bir müşterimiz yaya olarak yolun karşısına geçmek istiyordu. O esnada, başka bir firmanın kuryesi dikkatsizce kullandığı motoru müşterimizin ve çocuklarının üzerine sürdü. Müşterimizin sözlü uyarısına, motor üzerindeki kurye küfürle karşılık verdi.

O sırada işletmemizde bulunan ve işletme sahibimiz Faruk Korkmaz’ın kardeşi Servet Korkmaz, kuryeyi daha dikkatli motor kullanması konusunda uyardı. Bu uyarıya aynı şekilde küfürle karşılık veren kurye, Servet Bey ve orada bulunanlar tarafından güç kullanılarak uzaklaştırıldı. Yaklaşık 20 dakika sonra tekrar işletmemiz önüne gelen kurye, bu kez beraberinde getirdiği silahını Servet Korkmaz’a yönelterek ateş açtı. Kurşunlar Servet Korkmaz’ın bedenine isabet etmezken, gömleği ve pantolonunu sıyırdı.

O sırada işletmemizde bulunan onlarca müşterinin önünde gerçekleşen bu olay herkese korku ve panik yaşattı. Çalışanlarımız tarafından şahsın elinden önce silah alındı ve saldırgan etkisiz hale getirilmeye çalışıldı. İşletmemizde bulunan müşterilerin olaydan daha fazla etkilenmemesi için çağrılan güvenlik güçleri beklenirken, saldırgan birkaç kişi tarafından yolun karşısına götürülmek istendi. Fakat şahıs, onca kişiye hakaretler ve küfürler savurmaya ve direnmeye devam etti. Bunun üzerine saldırganı etkisiz hale getirme çabaları sürdü. Olayın sonunda silahlı saldırgan, gelen güvenlik güçlerine teslim edildi.

Kamuoyuna yansıyan güvenlik kamerası görüntüleri işletmemize aittir. Görüntüleri paylaşırken halkın korku ve panik yaşamaması için silahlı saldırı anını vermeyi uygun görmemiştik. Ancak görüntüler mevcut haliyle izlendiğinde, çok sayıda insanın bir kişiyi darp ettiği şeklinde bir algının ortaya çıkmasından rahatsızlık duyduk. Bu nedenle olayın tamamını gösteren kamera kaydı görüntülerini kamuoyuyla paylaşma ihtiyacı duyduk.

Bu vesileyle, söz konusu münferit olayın işletmemizle doğrudan ilgisi olmadığını bir kez daha vurgulamakta fayda görüyoruz." ifadelerinde bulunuldu.Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

 

DİĞER HABERLER

Restoranda feci yangın
Restoranda feci yangın
16 Haziran 2024 Pazar
Adana 2024 kurban kesim yerleri
Adana 2024 kurban kesim yerleri
15 Haziran 2024 Cumartesi
Huzurevi sakinlerine sürpriz
Huzurevi sakinlerine sürpriz
15 Haziran 2024 Cumartesi
Arı kovanında uyuşturucu bulundu
Arı kovanında uyuşturucu bulundu
15 Haziran 2024 Cumartesi
Ekonominin kalbi AOSB
Ekonominin kalbi AOSB
15 Haziran 2024 Cumartesi