Zeydan Karalar'dan Otizim Destek Merkezi Müjdesi

Adana'da Otizm Destek Merkezi Açıldı

Adana'da Otizm Destek Merkezi Açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar'ın da katılımıyla Otizm Destek Merkezi açılışı gerçekleştirildi. DSİ 6. Bölge Müdürlüğü Üstgeçidi üzerine açılan Merkezde konuşan Karalar, Yerel seçimlere dair açıklamalarda bulundu. 


Yeni Otogar Projesinin belediye meclisinden geçmediğini söyleyen Karalar, "Adana'mız için güzel bir Otogar projesi çizdik. Ve dedik ki bir öyle bir proje yapacağız, bu proje ödül amaçlı. Proje imar değişikliği gerekiyor. Imar değişikliği tabii ki meclisten geçmedi. Ben bir sonraki oturuma çıktım. Bir sonraki mecliste oturdum. Dedim ki arkadaşlar ya bu otogardan bütün Adana şikayet ediyor. Başkan otogarı değiştirir. Başkan otogarı değiştir. Sanki ben Adana'da yaşamıyorum. Ben Adana'da yaşıyorum. Ailelerimiz olarak gidemediğimizi biliyorum. Ama bir vakti saati geldi. Hadi değiştirelim. Proje de güzel. Niye reddettiniz? dedim. Bunu niye onaylamadınız? Dediler ki siz orada ticari alan yapıyorsunuz. Onun için onaylamadık, dediler.Orada iş yeri satın alanlar var. Yıllardır otogara girdiğinizde caminin yanında boş dükkanlar vardır değil mi? Onlar sahiplidir. Yıllar önce satın almış yatırım diye ve hiçbir işlem görmediği için bir işe de yaramıyor. Kötü bir halde ama sonuçta sahipli. Yani siz onun yerine yer vermezseniz size onu yıkmasına izin verir mi millet?" şeklinde konuştu. 

Konuşmasına devam eden Karalar, "2. Döneme kalan projelerimizden biri de yine her konuşmamda söylediğim hafif raylı sistem, Metro yani. Bir konuşmamızda Sayın Cumhurbaşkanı çağrı yapıyoruz. Artık Adana bir megapol. Metropol de büyüğü. Dolayısıyla metropol ve megapol şehirlerde trafiği rahatlatmak sorunu çözmek mümkün değil. Rahatlatmak için kesinlikle hafif raylı sistem ya da metro yapılır. Adana burada gecikmiştir. Hem de çok gecikmiştir. Dolayısıyla ikinci hattını biz yenileyerek yani şehir hastanesine, hatta yeni adliyeye, Balcalı'ya gidecek şekilde yeniden düzenleyelim. İstirham ettik sayın Cumhurbaşkanımızdan, yatırım programına alın diye. Bilirsiniz birkaç kez Adana'nın borcu çok, Metro yapamaz diye onaylanmadı. Ama bundan bir süre önce Sayın Cumhurbaşkanımız onayladı. Ben de ona teşekkürlerimizi ve Adanalı adına şükranlarımızı arz ediyorum." dedi.
 

Etiketler:
zeydan karalar

DİĞER HABERLER

Adana
Adana'da kayıp genç ölü bulundu
29 Şubat 2024 Perşembe
Çukurova
Çukurova'dan işçilere rekor zam
29 Şubat 2024 Perşembe
Adana
Adana'da İlham Zirvesi düzenlendi
28 Şubat 2024 Çarşamba