Yeni Otogar Polemiğine Noktayı Mustafa Akgedik Koydu

Akgedik: Otogarın yenilenmesi değil rant engellendi

Akgedik: Otogarın yenilenmesi değil rant engellendi

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın "Belediye meclisi yeni otogar yapımını reddetti. Hizmetin önünü kesti." şeklindeki açıklamalarına sert bir yanıt verdi. Akgedik, Karalar'ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Otogarı yenilemek için meclis kararına gerek yok!" dedi.

Cumhur ittifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocalspir, proje tanıtım toplantısında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı Adana Otogarı üzerinden sert sözlerle eleştirmiş. "Mevcut yönetim bir önceki seçimde Adana'ya yeni otogar kazandıracağını söylemişti. Sahiden yeni otogarı gören var mi? Nerede yeni otogar? Maalesef sadece otogarla ilgili değil tüm vaatleri lafta kaldı. Laf kalabalığıyla, algı billboard belediyeciliği ile bu kadar insanı kandıracağını mı sanıyorsun? Bütün Adanalı ahmak, sen akıllı mısın? Adanalı sana bunun hesabını 31 Mart'ta soracak! açıklamasında bulunmuştu.

Zeydan Karalar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Belediye meclisi yeni otogar yapımını reddetti. Hizmetin önünü kesti." dedi. Karalar, 'Otogarın yenilenmesi gerektiğini bütün Adana biliyor. Biz hem projesini hem de kaynağını hazırladık. Ancak belediye meclisi yeni otogar yapımını reddetti. Hizmetin önünü kesti. Bir de şimdi kendilerinin engellediği projeyi sanki biz yapmamışız gibi eleştirmeye kalkıyorlar. İkinci dönemde yeni otogarı aynı yerinde yenileyeceğiz. Ve kimse engel olamayacak." ifadesini kullandı

Başkan Karalar'ın açıklamalarına Aladağ Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Mustafa Akgedik'ten cevap geldi. Başkan Akgedik, CHP'li başkan Zeydan Karalar'ın söylediklerini yalanladı.

Akgedik,"1. Otogarı yenilemen için meclis kararına gerek yok!
2. Kent meydanı deyip, rant meydanı yaptığın durumu burada da yapmak istiyorsun.
3. Otogar alanının yarısının imarını değiştirip, ticaret merkezi yapıyorsun.
4. Otogarın yenilenmesi değil, rant engellenmiştir.
5. TEKRAR SÖYLÜYORUM OTOGARI YENİLEMEK İÇİN MECLİS KARARINA GEREK YOKTUR.'
dedi.
 

DİĞER HABERLER

ÇGC 49
ÇGC 49'uncu yaşını kutladı
15 Nisan 2024 Pazartesi